Jelenia Góra: Zamiast mandatu instruktaż pierwszej pomocy

 Fot.: Policja

Jeleniogórscy policjanci w ramach akcji „Promujemy życie” umożliwiali zamianę mandatu karnego za naruszenie przepisów w ruchu drogowym na edukacje z zakresu udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej. Szkolenie podzielone było na cztery stanowiska tematyczne, które cieszyły się dużym zainteresowaniem. Osoby, które wzięły udział w ćwiczeniach były wdzięczne za garść wiedzy i ćwiczenia praktyczne, które mogą przydać się w codziennym życiu.

Szkolenie praktyczne dla kierowców naruszających przepisy w ruchu drogowym prowadzili funkcjonariusze z Komendy Miejskiej Policji w Jeleniej Górze, członkowie Towarzystwa Karkonoskiego z Jeleniej Góry, pracownicy Samodzielnego Publicznego Zakładu Opieki Zdrowotnej w Mysłakowicach – punkt szczepień oraz młodzi ratownicy z Ochotniczej Straży Pożarnej w Mysłowie.

Każdy uczestnik mógł skorzystać z przygotowanych stanowisk tematycznych, tj. resuscytacja krążeniowo-oddechowa dorosłego oraz zastosowanie defibrylatora, resuscytacja krążeniowo-oddechowa dziecka, unieruchomienie złamania kończyny, pierwsza pomoc przy zadławieniu oraz ćwiczenia praktyczne dotyczące radzenia sobie w sytuacjach kryzysowych.

Zajęcia obejmowały praktyczną naukę udzielania pierwszej pomocy osobom poszkodowanym np. w wypadku drogowym, jak również w wypadkach mogących wydarzyć się w domu czy w zakładzie pracy. Działania takie miały na celu promowanie życia ludzkiego i właściwych postaw w sytuacji zagrożenia życia.

Uczestnicy szkolenia wyrażali zadowolenie, że przekazane informacje oraz wskazówki praktyczne z całą pewnością pomogą im w codziennym życiu. To właśnie ta akcja uświadomiła im, iż pierwsze sekundy mogą decydować o życiu i zdrowiu osoby poszkodowanej, dlatego tak ważne jest udzielenie pierwszej pomocy i oczywiście szkolenie się w tym zakresie.

Podsumowując akcję informacyjno – prewencyjną należy podkreślić, iż niestety większość osób nie potrafiła wcześniej zachować się właściwie w sytuacji kryzysowej, udzielać pierwszej pomocy oraz informować o zaistniałej sytuacji, jednak z ogromną chęcią i zaangażowaniem podjęli starania do nabycia tej umiejętności.

źródło: KMP w Jeleniej Górze

4 thoughts on “Jelenia Góra: Zamiast mandatu instruktaż pierwszej pomocy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *