Zgorzelec: Próbował zgwałcić dwie kobiety. 33-latek został zatrzymany i aresztowany

Fot.: Policja

Policjanci ze zgorzeleckiej komendy zatrzymali 33-letniego mężczyznę podejrzanego o usiłowanie gwałtu na dwóch mieszkankach powiatu zgorzeleckiego. Mężczyzna został tymczasowo aresztowany na 3 miesiące. Za popełnione przestępstwa grozi mu do 12 lat więzienia.

W minioną środę dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Zgorzelcu został powiadomiony o próbie gwałtu, do którego doszło w jednym z parków na terenie Zgorzelca. Na szczęście dzięki przejeżdżającemu rowerzyście, kobiecie udało się uwolnić i powiadomić Policję.

W miejsce zdarzenie niezwłocznie zostali skierowani policjanci. W wyniku podjętych czynności podejrzany o to przestępstwo został zatrzymany i przewieziony do zgorzeleckiej komendy. Tego samego dnia do jednostki policji zgłosiła się kolejna mieszkanka powiatu zgorzeleckiego, która również zgłosiła próbę gwałtu, gdzie jako sprawcę wskazała zatrzymanego mężczyznę.

Na podstawie zgromadzonego materiału dowodowego 33-latek usłyszał zarzuty. Na wniosek prokuratora z Prokuratury Rejonowej w Zgorzelcu sąd zastosował wobec niego najsurowszy środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na 3 miesiące.

Teraz podejrzanemu za popełnione przestępstwa grozi do 12 lat więzienia.

źródło: KPP w Zgorzelcu

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *