Areszty dla najbardziej agresywnych uczestników zamieszek w Lubinie

Fot.: Policja

Prokuratura Rejonowa w Lubinie wystosowała do sądu wnioski o zastosowanie środka zapobiegawczego w postaci tymczasowego aresztowania w stosunku do 8 osób, najbardziej agresywnych podczas nielegalnego zgromadzenia w Lubnie. Łącznie zatrzymanych zostało 61 osób, które w większości już usłyszały zarzuty, między innymi za czynną napaść na policjanta, znieważenie oraz naruszenie nietykalności cielesnej funkcjonariuszy, a także uszkodzenie mienia.

Po zamieszkach, do jakich doszło w niedzielę pod Komendą Powiatową Policji w Lubinie, zatrzymanych zostało 61 osób. Większość z nich usłyszała już zarzuty m.in. czynnej napaści na funkcjonariuszy policji, znieważenie i naruszenie nietykalności cielesnej policjantów czy też uszkodzenie mienia. 49 osób z zatrzymanych, decyzją prokuratury, zostało objętych wolnościowymi środkami zapobiegawczymi jakimi są dozór policyjny, zakaz opuszczania kraju czy poręczenie majątkowe. Wobec 8 najbardziej agresywnych Prokuratura Rejonowa w Lubinie wystosowała do Sądu wniosek o zastosowanie środka zapobiegawczego w postaci tymczasowego aresztowania. Aktualnie trwają posiedzenia sądowe w tej sprawie.

Policja nie wyklucza dalszych zatrzymań podejrzewanych, którzy brali udział w nielegalnym zgromadzeniu pod Komendą Powiatową Policji w Lubinie.

Fot.: Policja

źródło: Zespół Prasowy KWP we Wrocławiu

6 thoughts on “Areszty dla najbardziej agresywnych uczestników zamieszek w Lubinie

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *