Tragedia w Wałbrzychu. 13-latek zabił nożem byłego konkubenta swojej mamy

Fot.: pixabay

W jednym z mieszkań na ulicy Armii Krajowej w Wałbrzychu 13-letni chłopiec zabił nożem byłego konkubenta swojej matki. Nastolatek prawdopodobnie działał w obronie kobiety.

Do tragedii doszło 12 sierpnia około godziny 20.00 w budynku przy ul. Armii Krajowej w Wałbrzychu. 13-letni chłopiec dźgnął nożem byłego konkubenta matki. Mężczyzna zginął na miejscu. Według lokalnych mediów chłopiec miał stanąć w obronie matki, gdy w mieszkaniu doszło do awantury. 29-letni Paweł G. został ugodzony przez nastolatka nożem w okolicy klatki piersiowej. W chwili zdarzenia mężczyzna był nietrzeźwy i mógł użyć siły wobec byłej partnerki, matki trójki dzieci. Na miejsce zdarzenia chłopiec wezwał służby ratunkowe. Przyjechała karetka i policja, ale na pomoc mężczyźnie było już za późno. 29-latek zmarł.

Jak informują lokalne media, 29-letni Paweł G., ojciec dwójki młodszych dzieci byłej konkubiny był wcześniej karany, m.in. za używanie wobec kobiety przemocy oraz niedopełnianie obowiązku alimentacyjnego. Mężczyzna nie mieszkał z matką swoich dzieci, ale przebywał w mieszkaniu za jej zgodą.

W nocy przesłuchiwano świadków tego zdarzenia. Marcin Witkowski, Prokurator Rejonowy w Wałbrzychu, poinformował, że sprawa została przekazana do Sądu Rodzinnego w Wałbrzychu, który zdecyduje o losie chłopca. Dodał, że prokuratura nie ma informacji, aby chłopiec dopuścił się wcześniej czynów karalnych.

rzo

źródło: walbrzych.dlawas.info/walbrzych.naszemiasto.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *