Wałbrzych: 13-latek zabił nożem byłego konkubenta swojej mamy. Decyzją sądu chłopiec wyszedł na wolność

Fot.: Policja

13-letni chłopiec, który zabił byłego partnera swojej matki, decyzją sądu wyszedł na wolność z Policyjnej Izby Dziecka. Nastolatek został objęty nadzorem kuratora.

W jednym z mieszkań na ulicy Armii Krajowej w Wałbrzychu 13-letni chłopiec zabił nożem byłego konkubenta swojej matki. Jak wynika ze wstępnych ustaleń, nastolatek działał w obronie kobiety.

Do tragedii doszło 12 sierpnia około godziny 20.00 w budynku przy ul. Armii Krajowej w Wałbrzychu. 13-letni chłopiec dźgnął nożem byłego konkubenta matki. Mężczyzna zginął na miejscu. Według wstępnych ustaleń chłopiec stanął w obronie matki, gdy w mieszkaniu doszło do awantury. 29-letni Paweł G. został ugodzony przez nastolatka nożem w okolicy klatki piersiowej. W chwili zdarzenia mężczyzna był nietrzeźwy i mógł użyć siły wobec byłej partnerki, matki trójki dzieci. Na miejsce zdarzenia chłopiec wezwał służby ratunkowe. Przyjechała karetka i policja, ale na pomoc mężczyźnie było już za późno. 29-latek zmarł.

Jak informują lokalne media, 29-letni Paweł G., ojciec dwójki młodszych dzieci byłej konkubiny, był wcześniej karany, m.in. za używanie wobec kobiety przemocy oraz niedopełnianie obowiązku alimentacyjnego. Mężczyzna nie mieszkał z matką swoich dzieci, ale przebywał w mieszkaniu za jej zgodą.

W nocy, po tragicznym zdarzeniu, przesłuchiwano świadków. Marcin Witkowski, Prokurator Rejonowy w Wałbrzychu, poinformował, że sprawa została przekazana do Sądu Rodzinnego w Wałbrzychu, który zdecyduje o losie chłopca. Dodał, że prokuratura nie ma informacji, aby chłopiec dopuścił się wcześniej czynów karalnych.

Sąd nie udziela informacji na temat szczegółów całego zdarzenia. Chłopiec może trafić do zakładu poprawczego. Jest to zależne od okoliczności zabójstwa. Sąd zarządził w tej sprawie postępowanie dowodowe.

rzo

źródło: nwk24.pl/walbrzych.dlawas.info/walbrzych.naszemiasto.pl/tvwalbrzych.pl

8 thoughts on “Wałbrzych: 13-latek zabił nożem byłego konkubenta swojej mamy. Decyzją sądu chłopiec wyszedł na wolność

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *