Syryjczyk przyleciał do Polski. Posłużył się słowackim dowodem osobistym

Fot.: pixabay

Funkcjonariusze Śląskiego Oddziału Straży Granicznej zatrzymali obywatela Syrii. Cudzoziemiec dostał się na pokład samolotu z Grecji, okazując słowacki dowód osobisty nienależący do niego.

Na lotnisku w Katowicach-Pyrzowicach, po przylocie rejsowego samolotu z Aten, funkcjonariusze SG dokonali kontroli wobec jednego z pasażerów. Mężczyzna nie okazał żadnych dokumentów stwierdzających tożsamość oraz legalizujących jego pobyt. Po zatrzymaniu, w rzeczach osobistych osoby, ujawniono słowacki dowód osobisty. Dokument widniał w bazach danych jako utracony przez prawowitego właściciela. Ustalono, że cudzoziemiec to obywatel Syrii. Oznajmił on, iż dokument kupił w Atenach od przypadkowej osoby, aby wejść na pokład samolotu. 

Mężczyzna usłyszał zarzut bezprawnego przewozu przez granicę RP dokumentu stwierdzającego tożsamość innej osoby oraz czynienie przygotowań do posłużenia się nim. Syryjczyk przyznał się do zarzucanego mu czynu, złożył wyjaśnienia oraz poddał się dobrowolnie karze. Zostało wobec niego wszczęte postępowanie administracyjne dotyczące wydania decyzji zobowiązującej go do powrotu.

źródło: Straż Graniczna

One thought on “Syryjczyk przyleciał do Polski. Posłużył się słowackim dowodem osobistym

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *