Prezenterka BBC Lisa Shaw zmarła z powodu powikłań po szczepionce AstraZeneca

Fot.: Lisa Shaw/BBC Radio Newcastle

Lisa Shaw, wielokrotnie nagradzana prezenterka radiowa BBC Radio Newcastle, zmarła w wyniku komplikacji po szczepionce AstraZeneca, orzekł koroner.

Lisa Shaw, która pracowała dla BBC Radio Newcastle, zmarła w Royal Victoria Infirmary w maju br., nieco ponad trzy tygodnie po pierwszej dawce szczepionki opracowanej przez naukowców z Uniwersytetu Oksfordzkiego. Kobieta pierwszą dawkę szczepionki przeciw Covid-19 firmy AstraZeneca otrzymała 29 kwietnia br. Kilka dni później zaczęła skarżyć się na silne bóle głowy.

Dochodzenie wykazało, że 44-letnia Shaw została przyjęta do szpitala po tym, jak lekarze badający jej bóle głowy stwierdzili, że doznała ona krwotoku mózgowego. Kobieta zmarła 21 maja.

Karen Dilks, starszy koroner Newcastle, w dochodzeniu wykazał, że „Lisa zmarła z powodu powikłań po szczepionce AstraZeneca przeciw koronawirusowi”. Przed przyjęciem tego preparatu kobieta była sprawna i zdrowa.

Lisa zaczęła narzekać na bóle głowy kilka dni po szczepieniu. W końcu udała się na szpitalny oddział pogotowia ratunkowego w Durham, gdzie zdiagnozowano u niej zakrzep. Przeniesiono ją wówczas do Royal Victoria Infirmary, gdzie przeszła szereg zabiegów, w tym operację, podczas której odcięto jej część czaszki w celu zmniejszenia nacisku na mózg. Jednak, pomimo wysiłków lekarzy, zmarła 21 maja.

rzo

źródło: The Guardian

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *