Ostrołęka: 32-letnia kobieta zmarła nagle na stacji paliw. Biegły ustalił przyczynę zgonu

Fot.: screen Google Maps

30 sierpnia na stacji paliw przy ulicy Stacha Konwy w Ostrołęce zmarła nagle 32-letnia kobieta. Śledztwo w tej sprawie prowadzi prokuratura. Przeprowadzona sekcja zwłok wykazała przyczynę zgonu kobiety.

Na stacji paliw w Ostrołęce zasłabła młoda kobieta podróżująca samochodem osobowym. Kobiecie pomocy udzielali m.in. pracownicy stacji, na miejsce wezwano także pogotowie ratunkowe. Reanimacja 32-latki trwała kilkadziesiąt minut. Niestety, pomimo wysiłków lekarzy, życia kobiety nie udało się uratować.

– Prokuratura Rejonowa w Ostrołęce prowadzi śledztwo sprawie nieumyślnego spowodowania śmierci Katarzyny G. zaistniałego w dniu 30 sierpnia 2021 roku w Ostrołęce tj. o czyn z art. 155 k.k. – informuje portal eostroleka.pl.

Jak podała prokurator Elżbieta Edyta Łukasiewicz z Prokuratury Okręgowej w Ostrołęce dotychczas w sprawie przeprowadzono oględziny miejsca ujawnienia zwłok, przesłuchano w charakterze świadków Kamila M., Aleksandrę K. i Mateusza W. Patomorfolog przeprowadził oględziny i otwarcie zwłok Katarzyny G. Biegły pobrał wycinki narządów, celem przeprowadzenia badań histopatologicznych, a także krew, celem przeprowadzenia badań na zawartość alkoholu.

Prokuratura poinformowała, że w dniu zdarzenia 32-letnia Katarzyna G. wraz z Mariuszem W. podróżowała samochodem osobowym na Mazury. Po drodze zatrzymali się na stacji paliw, żeby odpocząć i zatankować auto. Wówczas kobieta źle się poczuła i straciła przytomność. Na miejsce wezwano pogotowie ratunkowe. Zespół rozpoczął reanimację, jednak życia młodej kobiety nie udało się uratować.

– Oględziny zwłok Katarzyny G. wykazały świeże zmiany chorobowe. Biegły wstępnie ustalił, że przyczyną wyjściową zgonu były zatorowość płucna, a bezpośrednią przyczyną zgonu było nagłe zatrzymanie krążenia – przekazała prokurator Łukasiewicz.

rzo

źródło: eostroleka.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *