Podano datę pogrzebu muzyka Bartosza „Barta” Sosnowskiego

Fot.: Bartosz „Bart” Sosnowski/Facebook

Nie żyje Bartosz „Bart” Sosnowski. Muzyk polskiej sceny bluesowej miał 38 lat. Na profilu artysty podano datę jego ostatniego pożegnania.

17. września, w piątek, pożegnamy Bartka. Ceremonia odbędzie się w Kościele Środowisk Twórczych (plac Teatralny 18, Warszawa) o godzinie 12.00. Potem odprowadzimy Go na Cmentarz Bródnowski” – napisano na facebookowym profilu wokalisty.

Bartosz „Bart” Sosnowski zmarł 8 września. Informację nazajutrz potwierdziła Aleksandra Górecka, żona i menadżerka muzyka. „Wczoraj odszedł od nas Bart Sosnowski. Pirat wypłynął w najdłuższy rejs, dla nas zawsze będzie niedaleko stąd. Oli serce pękło na milion kawałków” – napisano w komunikacie opublikowanym na profilach w mediach społecznościowych Sosnowskiego i Góreckiej.

Jeszcze w środę, 8 września, na stronie artysty pojawił się wpis, w którym zapraszał na koncert „Sosnowski i przyjaciele”, który miał się odbyć 20 września w warszawskim klubie.

Bartosz „Bart” Sosnowski był pochodzącym z Warszawy piosenkarzem, gitarzystą i kompozytorem sceny bluesowej. W wieku 13 lat rozpoczął naukę gry na gitarze. Jego znakiem rozpoznawczym była unikalna, chropowata, barwa głosu. W 2020 był nominowany do nagrody „Fryderyki” w kategorii Album Roku Blues. Muzyk grał także na banjo i instrumentach perkusyjnych.

Bart Sosnowski zmarł nagle, a przyczyna jego śmierci nie została podana.

Renata Zalewska-Ociepa

źródło: nwk24.pl/Facebook/Media

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *