Tragiczny wypadek w okolicach Zielonej Góry. Wielu rannych, jedna osoba nie żyje

Fot.: Lubuska Policja

Tragiczny wypadek wydarzył się 13 września na trasie z Zielonej Góry do Krosna Odrzańskiego. Doszło tam do czołowego zderzenia autobusu PKS z busem transportu medycznego. Autobusem podróżowało ponad 50 osób, wiele z nich zostało rannych. Zginął kierowca busa.

Tragiczny w skutkach okazał się wypadek drogowy, do którego doszło w poniedziałek na krajowej 32 na wylocie z Zielonej Góry w stronę Leśnowa Wielkiego. Po czołowym zderzeniu busa z autokarem, mimo wysiłków medyków nie udało się uratować życia kierującego transportem medycznym. Autokarem podróżowały 52 osoby. Trzech, ciężko rannych, pasażerów zostało przetransportowanych do szpitala. Hospitalizacji wymagało jeszcze 20 lżej rannych. Najciężej ranny został kierowca autobusu, który był nieprzytomny.

W akcji ratunkowej brało udział wiele służb. Policjanci zorganizowali objazdy.

Na miejsce zadysponowano cztery śmigłowce Lotniczego Pogotowia Ratunkowego, siedem karetek pogotowia, 10 wozów państwowej i ochotniczej straży pożarnej oraz kilka patroli policji. Trzy osoby przetransportowano do szpitali w stanie zagrażającym życiu. 23 osoby trafiły do szpitali w Zielonej Górze, Nowej Soli, Żarach i Krośnie Odrzańskim. Jedna osoba śmigłowcem została przetransportowana do szpitala w Poznaniu. Dla poszkodowanych w wypadku zorganizowano także pomoc psychologiczną.

rzo

źródło: Policja/Media

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *