Nie żyje Beniamin Łuczyński ze Stowarzyszenia Miasto Jest Nasze. Miał zaledwie 27 lat

Fot.: Beniamin Łuczyński/Facebook MJN

Żegnamy naszego przyjaciela. Beniamin Łuczyński był członkiem naszego stowarzyszenia od marca 2018 roku. Pełnił funkcję rzecznika prasowego, był współzałożycielem fundacji Pracownia ZMIANY działającej przy MJN „ – napisano na stronie internetowej Stowarzyszenia Miasto Jest Nasze.

Tragedia wydarzyła się w miniony weekend w okolicach Olsztyna. 27-latek wraz ze swoimi znajomymi wypoczywał w domku letniskowym nad Jeziorem Klebarskim (woj. warmińsko-mazurskie). W nocy z soboty na niedzielę oddalił się od grupy, a gdy dłużej nie wracał zaniepokojeni koledzy zawiadomili policję, która rozpoczęła poszukiwania mężczyzny.

Poszukiwania trwały całą niedzielę i poniedziałek. Niestety, 14 września nad ranem płetwonurkowie z Grupy Specjalnej Płetwonurków RP na dnie Jeziora Klebarskiego odnaleźli ciało 27-latka.

Beniamin Łuczyński był aktywistą, a także rzecznikiem prasowym ruchu Miasto Jest Nasze. Od kilku miesięcy pracował także w Ministerstwie Klimatu i Środowiska. W resorcie był ekspertem ds. energii odnawialnej. „Zaledwie kilka tygodni temu ukończył studia podyplomowe na Politechnice Warszawskiej poświęcone odnawialnym źródłom energii. Nieustannie się rozwijał, uczył, dokształcał” – informuje MJN.

rzo

źródło: nwk24.pl/Miasto Jest Nasze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *