Arsenał w warszawskim mieszkaniu

Fot.: Straż Graniczna

Straż Graniczna zatrzymała mężczyznę podejrzanego o posiadanie bez wymaganego zezwolenia kilkunastu sztuk broni palnej. Grozi mu kara od 6 miesięcy do 8 lat pozbawienia wolności.

Do zdarzenia doszło na terenie Warszawy, w wyniku przeszukania kilku adresów, w których podejrzany — mieszkaniec Warszawy mógł przechowywać nielegalną broń. Funkcjonariusze z Placówki Straży Granicznej Warszawa-Okęcie ujawnili i zabezpieczyli 13 pistoletów, jeden pistolet maszynowy, karabin oraz blisko pół tysiąca sztuk amunicji, a także kilkanaście różnych równie istotnych część broni, na które mężczyzna nie posiadał wymaganych zezwoleń. Na miejscu zatrzymano właściciela całego arsenału. 52-letniego obywatela Polski usłyszał zarzut z art. 263 § 2 kk. tj. posiadania broni palnej i amunicji bez wymaganego zezwolenia, do którego się przyznał. Teraz grozi mu kara nawet do 8 lat pozbawienia wolności.

W sprawie gromadzony jest materiał dowodowy, który pomoże ustalić źródło pochodzenia broni palnej i amunicji oraz czy nie została ona użyta do popełnienia innych przestępstw. Śledztwo nadzoruje Prokuratura Rejonowa Warszawa-Żoliborz.

Fot.: Straż Graniczna

źródło: Straż Graniczna

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *