Nie żyje Edyta Bieńczak. Dziennikarka zmarła nagle w wieku 37 lat

Fot.: Edyta Bieńczak/RMF FM

Nie żyje dziennikarka RMF FM Edyta Bieńczak. Ze stacją związana była od 2008 roku. Kobieta zmarła nagle w wieku zaledwie 37 lat.

„… nic nie uśmierzy naszego bólu, nikt nie wypełni pustki po Tobie. Są chwile, w których nawet nam radiowcom brakuje słów. To jedna z takich chwil. Nie żyje Edyta Bieńczak, Edzia, Edka, Edi, Kreweta – jak mówiła sama o sobie. Odeszła zbyt nagle, zbyt szybko, zbyt wcześnie. Ostatni raz spotkała się z nami w poniedziałek na porannej zmianie” – napisali współpracownicy dziennikarki.

Edyta Bieńczak trafiła do stacji RMF FM w 2008 roku na staż i od tego czasu pracowała w newsroomie, zajmując się bieżącymi wydarzeniami i przygotowywaniem raportów.

„Odeszła. Zdecydowanie za wcześnie. I zbyt nagle. Większość z nas pożegnała ją zwykłym: „Cześć, do jutra. Do zobaczenia”. Nikt z nas nie przypuszczał, że tego jutra z Edytą już nie będzie. Że nie przyjdzie do newsroomu, nie obniży temperatury w klimatyzacji i nie otworzy okna – napisali współpracownicy 37-latki.

Koledzy ze stacji wspominają zmarłą jako osobę precyzyjną, konkretną i mądrą. Kochającą hokeja i uwielbiającą tańczyć.

„W naszych sercach i w naszej redakcji nikt nigdy Cię nie zastąpi. Nie wierzymy, że odeszłaś. TY wzięłaś urlop na żądanie! Czekamy na Ciebie Edyta. Wszyscy w RMF24.pl. R.I.P.” – napisał na Twitterze Marek Balawajder, dyrektor pionu informacji w stacji.

rzo

źródło: RMF FM

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *