Areszt dla podejrzanego o zabójstwo w Niemczy

Fot.: Policja

Zatrzymany przez zgorzeleckich policjantów mężczyzna podejrzany o zabójstwo, do którego doszło na terenie powiatu dzierżoniowskiego, najbliższe miesiące spędzi w tymczasowym areszcie. Do zdarzenia doszło w miejscowości Niemcza. Tam sprawca śmiertelnie postrzelił innego mężczyznę a następnie zbiegł z miejsca zdarzenia. Po kilkunastu godzinach został namierzony i zatrzymany przez funkcjonariuszy na jednym z parkingów. Teraz grozić mu może nawet dożywocie.

W ubiegłą niedzielę, po niecałej dobie od zdarzenia funkcjonariusze Wydziału Kryminalnego Komendy Powiatowej Policji w Zgorzelcu w wyniku działań operacyjnych ustalili dokładne miejsce, w którym znajdował się podejrzany o zabójstwo mężczyzna, a następnie zatrzymali go. Do zdarzenia, w trakcie którego sprawca postrzelił śmiertelnie innego mężczyznę, doszło dzień wcześniej w Niemczy na terenie powiatu dzierżoniowskiego. Natychmiast po otrzymaniu informacji o przestępstwie policjanci podjęli działania poszukiwawcze za 34 – letnim mieszkańcem powiatu wałbrzyskiego, które prowadzone były we wszystkich powiatach na terenie Dolnego Śląska. W czynności te zaangażowani byli między innymi funkcjonariusze z Wydziału Kryminalnego zgorzeleckiej komendy, którzy namierzyli poszukiwanego na jednym z parkingów a następnie zatrzymali go. Okazało się, że był on już w przeszłości notowany w związku z różnymi przestępstwami a także, że nie posiada on pozwolenia na broń. Mężczyzna został przekazany do dyspozycji funkcjonariuszy Komendy Powiatowej Policji w Dzierżoniowie, gdzie pod nadzorem tamtejszej prokuratury szczegółowo wyjaśniane są wszystkie okoliczności sprawy.

Wobec podejrzanego sąd zastosował już tymczasowy areszt na okres 3 miesięcy. Zabójstwo zagrożone jest karą nawet dożywotniego pozbawienia wolności.

Fot.: screen video/Telewizja Sudecka

źródło: Policja Dolnośląska

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *