Wystawił psa na parapet na 9 piętrze i zamknął okno. 32-latek ma trafić do więzienia

Fot.: materiały policyjne

32-letni mężczyzna, który znęcał się nad psem ma spędzić w więzieniu 5 miesięcy. Mieszkaniec jednego z osiedli w Lubinie wystawił psa na parapet w bloku na 9 piętrze i zamknął okno. Trzęsący się z zimna i strachu pies, spędził tam co najmniej 40 minut. Wyrok nie jest prawomocny.

Do zdarzenia doszło na początku lutego na jednym z osiedli w Lubinie (woj. dolnośląskie). Funkcjonariusze zostali poinformowani, że w bloku, na 9 piętrze, jeden z lokatorów wystawił psa na parapet, a okno do mieszkania jest zamknięte. Kiedy policjanci dotarli na wskazaną ulicę, zwierzęcia już nie było. Funkcjonariusze podjęli czynności zmierzające do ustalenia właściciela tego pieska. Okazało się, że pod wskazanym adresem mieszka kobieta i mężczyzna. Jednakże pomimo wielokrotnego pukania do drzwi nikt ich nie otworzył. 

Sprawa trafiła do dzielnicowego tego regionu, który szybko dotarł do właścicielki zwierzęcia. Kobieta oświadczyła, że nie była świadoma, że jej pupil był wystawiany na parapet, a tym samym na ogromny stres i traumę. 

W międzyczasie do policjantów dotarło nagranie zrobione przez świadka. Film został przekazany funkcjonariuszom przez dziennikarzy redakcji Telewizji Regionalnej w Lubinie. Na nagraniu widać stojącego, trzęsącego się ze strachu i zimna psa, który nie może dostać się do mieszkania z uwagi na zamknięte okno. 

Działania dzielnicowych doprowadziły do zatrzymania mężczyzny podejrzanego o ten czyn. Okazał się nim  32-letni lubinianin, który został doprowadzony do prokuratury, a tam usłyszał zarzut znęcania się nad zwierzęciem. 

Jak podawali śledczy, mężczyzna przyznał się do winy. W dniu tego zdarzenia, 32-latek miał być pijany. Policji powiedział, „że myślał, że na zewnątrz znajduje się rusztowanie, które miało być tam wcześniej ustawione, i dlatego wypuścił psa” – poinformowała Monika Kaleta z biura prasowego dolnośląskiej policji.

Sprawę rozpatrywał Sąd Rejonowy w Lubinie. Na początku października zapadł wyrok.

– Sąd uznał oskarżonego za winnego popełnienia zarzucanego mu czynu i za to wymierzył mu karę pięciu miesięcy pozbawienia wolności – przekazał w rozmowie z portalem lubin.pl Jarosław Halikowski, rzecznik prasowy Sądu Okręgowego w Legnicy. Dodał on także, że na oskarżonego został nałożony pięcioletni zakaz posiadania zwierząt i obowiązek zapłaty 2,5 tysiąca złotych nawiązki na rzecz Towarzystwa Opieki nad Zwierzętami. Jak informuje lubin.pl, sąd zdecydował również, że 32-latek utraci prawo do psa, którego wystawił na parapet. Zwierzę trafiło do schroniska w Świdnicy i już wkrótce będzie szukało nowego, kochającego, właściciela.

Wyrok jest nieprawomocny.

rzo

Fot.: materiały policyjne

źródło: nwk24.pl/KPP w Lubinie/Media

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *