Nie żyje Paweł Nowisz. Aktor miał 81 lat

Fot.: Paweł Nowisz/Facebook

Nie żyje Paweł Nowisz. O śmierci aktora poinformowano na facebookowym profilu serialu „Barwy szczęścia”.

Z trudnym do wyrażenia żalem zawiadamiamy o śmierci Pana Pawła Nowisza, wybitnego aktora teatralnego, filmowego i telewizyjnego, naszego Przyjaciela. Mieliśmy zaszczyt pracować z Panem Pawłem na planie naszego serialu, w którym od lat tworzył niezapomnianą postać Fryderyka Struzika. Będziemy wspominać tę wspólną prace z sentymentem i podziwem dla talentu i osobowości Pana Pawła.

Składamy najszczersze wyrazy współczucia Rodzinie i

Bliskim” – napisano na profilu twórców serialu „Barwy szczęścia”.

Paweł Nowisz w 1963 roku ukończył studia na Wydziale Lalkarskim PWST w Krakowie, a rok później, na tej samej uczelni, na Wydziale Aktorskim.

Paweł Nowisz występował na scenach teatru Polskiego w Bielsku-Białej, teatru Śląskiego w Katowicach, teatru im. Juliusza Osterwy w Lublinie, teatru Współczesnego we Wrocławiu, teatru w Łodzi, w teatrze Narodowym oraz Nowym w Warszawie, w teatrze Rozmaitości w Warszawie oraz w kilku innych warszawskich teatrach, w teatrze w Gnieźnie, a także Muzycznym w Lublinie.

Aktor zagrał m.in. w: „Wodzireju”, „Żołnierzach wolności”, „Galimatias, czyli kogel-mogel 2”, „Czterdziestolatku. Dwadzieścia lat później”, „Kilerze”, „Fuksie”, „Chłopaki nie płaczą” czy Miszmasz, czyli kogel-mogel 3”. Występował także w takich serialach jak: „Barwy szczęścia”, „Prawo Agaty” czy „Blondynka”.

Aktora w internetowym wpisie pożegnała Ilona Łepkowska. „Bardzo smutna wiadomość. Zmarł Paweł Nowisz… Na premierę czeka wciąż Koniec świata czyli Kogel-Mogel 4″ z jego udziałem… Odbędzie się już niestety bez Niego na scenie, pozostanie tylko na ekranie i w pamięci widzów… „ – napisała na swoim profilu w mediach społecznościowych.

Portal filmpolski.pl poinformował, że aktor zmarł 15 października 2021 w Domu Aktora Weterana w Skolimowie. Na tę chwilę przyczyny jego śmierci nie zostały podane do wiadomości publicznej.

rzo

źródło: nwk24.pl/Facebook/Media

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *