CBA zatrzymało byłego wiceministra i senatora PiS

Fot.: CBA

Tadeusz R., były wiceminister rolnictwa oraz były senator Prawa i Sprawiedliwości, został zatrzymany przez CBA. Dopuścić się miał on nadużycia uprawnień oraz niedopełnienia obowiązków wówczas, gdy był prezesem Spółdzielni Mleczarskiej „Bielmlek”.

Trzy osoby, w tym prezes zarządu „Bielmlek” Spółdzielnia Mleczarska w upadłości oraz dwóch byłych członków zarządu spółki zostały zatrzymane przez funkcjonariuszy stołecznej Delegatury CBA.

Funkcjonariusze Delegatury CBA w Warszawie prowadzą wspólnie z Prokuraturą Regionalną w Warszawie śledztwo dotyczące między innymi niegospodarności w zarządzaniu Spółdzielnią Mleczarską „Bielmlek”. Postępowanie w tym wątku obejmuje lata 2014-2016.

W związku z tą sprawą agenci CBA zatrzymali dzisiaj na terenie Podlasia trzy osoby. To Tadeusz R., prezes zarządu „Bielmlek” Spółdzielnia Mleczarska w upadłości, oraz dwóch byłych członków zarządu spółki.

Zatrzymani po zakończeniu przeszukań zostaną doprowadzeni do prokuratury. Usłyszą tam zarzuty dotyczące działania na szkodę spółdzielni poprzez podejmowanie niekorzystnych ekonomicznie decyzji. Nieprawidłowości mają sięgać kilkudziesięciu milionów złotych.

źródło: nwk24.pl/Wydział Komunikacji Społecznej CBA

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *