Jest akt oskarżenia przeciwko wokalistce zespołu Bajm

Fot.: Beata K./Facebook

W środę, 20 października, do sądu trafił akt oskarżenia przeciwko Beacie K., wokalistce zespołu „Bajm”. Za prowadzenie samochodu po pijanemu artystce grozi do dwóch lat więzienia.

Mokotowscy policjanci zatrzymali Beatę K. Wokalistka zespołu „Bajm” prowadziła samochód pod wpływem alkoholu. W organizmie miała 2 promile (0,93 mg/l). 20 października do sądu trafił akt oskarżenia przeciwko artystce. Prokuratura zarzuca oskarżonej popełnienie czynu opisanego w art. 178a p. 1 kodeksu karnego, czyli kierowanie pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości, co zagrożone jest karą grzywny, ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat 2

Zdarzenie z udziałem Beaty K. wydarzyło się 1 września wieczorem. Patrol policji zatrzymał wówczas kobietę kierującą BMW. Jechała ona al. Niepodległości od Piaseczna w kierunku Mokotowa.

Według informacji 61-letnia wokalistka zespołu „Bajm” jechała „zygzakiem”. Na skrzyżowaniu al. Niepodległości z ul. Batorego zauważył to jeden kierowca, który zawiadomił policję oraz uniemożliwił jej dalszą jazdę.

Rzecznik mokotowskiej policji podkom. Robert Koniuszy poinformował, że 61-latka została przebadana alkomatem. – Badanie wykazało dwa promile alkoholu w organizmie. Kobiecie zostało zabrane prawo jazdy, a samochód został przekazany wskazanej osobie– podał podkomisarz. Po zatrzymaniu Beatę K. zwolniono do domu. Zgłosiła się następnie na policję i usłyszała zarzuty prowadzenia samochodu pod wpływem alkoholu.

Kilkanaście godzin po zdarzeniu Beata K. zabrała głos w sprawie oskarżeń jej o jazdę pod wpływem alkoholu. Odniosła się do jej zatrzymania przez policję. Wokalistka grupy „Bajm” miała dwa promile alkoholu we krwi, co potwierdziła policja. Artystka wydała oświadczenie, w którym publicznie przeprosiła za swoje zachowanie.

Kochani, przepraszam wszystkich. Wiem, że Was zawiodłam. Z całego serca żałuję tego, co się wczoraj (w środę 1 września – przyp. red.) wydarzyło. Bardzo się tego wstydzę. Wiem, że muszę ponieść konsekwencje tego, co się stało. Jestem na to gotowa” – napisała wokalistka na swoim facebookowym profilu.

rzo

źródło: nwk24.pl/rmf24.pl/tvp.info.pl/Media/Facebook

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *