Nie żyje James Michael Tyler, aktor z serialu „Przyjaciele”. Miał 59 lat

Fot.: screen video/YouTube

Amerykańskie media podały, że w niedzielę 24 października, zmarł James Michael Tyler. Aktor, który grał Gunthera w kultowym sitcomie „Przyjaciele”, miał 59 lat.

Przedstawicielka aktora, Toni Benson, poinformowała, że zmarł on w swoim domu w Los Angeles. Odszedł po walce z rakiem prostaty, którego zdiagnozowano u niego w 2018 roku. O swojej chorobie aktor poinformował dopiero w czerwcu 2021 roku. Przekazał wówczas swoim fanom, że rak, z którym się zmaga jest już w czwartym stadium i wystąpiły u niego przerzuty do kości.

Świat znał go jako Gunthera (siódmego „Przyjaciela”) z popularnego serialu „Przyjaciele”, ale bliscy Michaela znali go jako aktora, muzyka, orędownika świadomości o raku i kochającego męża – powiedziała Benson w oświadczeniu do amerykańskich mediów.

Aktor w serialu „Przyjaciele” wcielał się w postać podkochującego się w Rachel Gunthera. Grał w nim kierownika kultowej kawiarni „Central Perk”, w której czas spędzali głowni bohaterowie serialu. Pojawił się we wszystkich 10. sezonach produkcji. Zagrał w sumie w niemal 150 z 236 odcinków. Pojawił się także w wielu innych rolach, m.in. w „Scrubs”, „Modern Music” czy „Sabrina, nastoletnia czarownica”.

rzo

źródło: nwk24.pl/CNN/BBC/siasat.com

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *