Olsztyn: Uciekł z miejsca tragicznego wypadku. 39-latek zatrzymany

Fot.: Policja

Policja zatrzymała 39-letniego mężczyznę, który w nocy z czwartku na piątek zbiegł z miejsca tragicznego wypadku na ulicy Bałtyckiej w Olsztynie. W zderzeniu dwóch samochodów zginęły tam dwie osoby, 23-latka i 25-latek.

Olsztyńscy policjanci pracowali na miejscu tragicznego w skutkach wypadku drogowego na ul. Bałtyckiej w Olsztynie. Na skrzyżowaniu z ul. Rybaków doszło do zderzenia dwóch osobówek. Niestety, na skutek odniesionych obrażeń zginęła 23-letnia kierująca oraz 25-letni pasażer osobowego Audi. Kierowca drugiego auta zbiegł z miejsca zdarzenia. Trwa ustalanie wszystkich okoliczności wypadku.

W czwartek (11.11.2021) po godz. 19.00 doszło do tragicznego wypadku drogowego z udziałem dwóch pojazdów osobowych w rejonie skrzyżowania ul. Bałtyckiej i Rybaków w Olsztynie. Obydwa samochody to Audi.

Ze wstępnych ustaleń policjantów pracujących na miejscu zdarzenia wynika, że doszło do niego w momencie, gdy 23-letnia kierująca pojazdem marki Audi A6, zawracała na skrzyżowaniu. Następnie doszło do zderzenia z pojazdem marki Audi A8, jadącego ul. Bałtycką w kierunku osiedla Redykajny. Niestety, pomimo przeprowadzonej akcji reanimacyjnej na miejscu wypadku, najpierw przez świadków zdarzenia, a następnie służby ratunkowe, 23-letnia kierująca oraz 25-letni pasażer osobowego Audi A6 zmarli. Z policyjnych ustaleń wynika, że kierowca Audi A8 pieszo oddalił się z miejsca zdarzenia przed przyjazdem służb.

Jak poinformowała policja, do zatrzymania uczestnika wypadku, który oddalił się z miejsca zdarzenia, doszło w sobotę rano. – Mężczyzna trafił do szpitala, gdzie po przebadaniu został przewieziony do Komendy Miejskiej Policji. Decyzją prokuratora, 39-letni mieszkaniec Olsztyna został zatrzymany. Z jego udziałem będą wykonywane czynności procesowe, na podstawie których zostaną podjęte dalsze decyzje – poinformował rzecznik prasowy olsztyńskiej policji, Andrzej Jurkun.

23-latka oraz 25-latek, którzy zginęli w tym wypadku, byli rodzeństwem.

rzo

Fot.: Policja

źródło: Policja/Media

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *