Migranci opuszczają obozowisko. Przemieszczają się pod nadzorem białoruskich służb w nieznane miejsce [WIDEO]

Fot.: screen video/Straż Graniczna

Migranci opuszczają koczowisko rozstawione w okolicach przejścia granicznego w Bruzgach. Wiceszef MSWiA Maciej Wąsik poinformował na antenie Telewizji Republika, że Aleksandr Łukaszenka podstawił po nich pierwsze autobusy.

Z granicy polsko-białoruskiej docierają informacje, że migranci zaczynają opuszczać rozstawione tam wcześniej obozowisko. Jako pierwsza tę wiadomość podała Straż Graniczna. Obozowisko zlokalizowane zostało w pobliżu przejścia granicznego Bruzgi. „Obserwujemy, że cudzoziemcy koczujący po stronie białoruskiej, w pobliżu przejścia granicznego Bruzgi, spakowali się i opuszczają obozowisko. Przemieszczają się pod nadzorem białoruskich służb w nieznane miejsce” – napisano w komunikacie Straży Granicznej.

Nagranie z granicy opublikowało również Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji. „Dostałem informację, że Łukaszenka podstawił pierwsze autobusy, do których wsiadają migranci i odjeżdżają. Koczowisko pod Kuźnicą powoli pustoszeje” – powiedział na antenie Telewizji Republika Maciej Wąsik.

rzo

źródło: Straż Graniczna/MSWiA/Telewizja Republika

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *