Wizyta premiera Mateusza Morawieckiego na granicy polsko-białoruskiej

Fot.: KPRM

Wczoraj wieczorem premier Mateusz Morawiecki spotkał się z funkcjonariuszami Straży Granicznej, policji i żołnierzami Wojska Polskiego pełniącymi służbę na granicy polsko-białoruskiej.

Wczorajszą wizytę (21.11.2021 r.) Premier Mateusz Morawiecki rozpoczął w Placówce SG w Krynkach biorąc udział w odprawie służbowej dotyczącej aktualnej sytuacji na polsko-białoruskim odcinku granicy państwowej. Premierowi towarzyszył Komendant Podlaskiego Oddziału Straży Granicznej gen. bryg. SG Andrzej Jakubaszek oraz Komendant Placówki SG w Krynkach mjr SG Adam Kaźmierczak. Następnie premier spotkał się z funkcjonariuszami Straży Granicznej, Policji i żołnierzami Wojska Polskiego pełniącymi służbę na granicy z Białorusią.

Podczas wizyty szef rządu podziękował wszystkim za wzorową i rzetelną służbę w ochronie wschodniej granicy Unii Europejskiej – Po raz pierwszy od dekad integralność naszego terytorium jest zagrożona. Na straży tej integralności terytorialnej i suwerenności stoicie wy i to, jak wykonujecie swoją służbę jest jednocześnie naszą dumą. Wasza służba jest dostrzegana także poza granicami naszego kraju. Chcę wam obiecać, że nie dopuścimy do tego, żeby ktokolwiek poniewierał mundurem polskim, waszą pracą i służbą, którą pełnicie z taką godnością, ale zarazem z taką skutecznością. Raz jeszcze w imieniu całego rządu, ale też jestem przekonany, że w imieniu wszystkich Polaków – dziękuję wam za waszą znakomitą służbę – powiedział premier RP.

źródło: Straż Graniczna

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *