Nie żyje Paweł Jarodzki. Artysta miał 63 lata

Fot.: Paweł Jarodzki/screen video/YouTube

Nie żyje wrocławski malarz i rysownik Paweł Jarodzki. O śmierci wybitnego artysty poinformował w mediach społecznościowych jego przyjaciel Tomasz Sikora. „Jeszcze o 17:33 migałeś na messengerze.…” – napisał. Jarodzki zmarł nagle w poniedziałek 22 listopada. Miał 63 lata.

Jeszcze o 17:33 migałeś na messengerze….odpoczywaj w swoim LuXusowym Królestwie Niebieskim. Bardzo Ci dziękuję za to współdzielenie zamiłowania do spraw beznadziejnych, w które brnęliśmy uporczywie w kilka osób ostatnimi czasy…” – napisał Tomasz Sikora z grupy muzycznej „Karbido”.

Paweł Jarodzki urodził się 1 maja 1958 roku we Wrocławiu. W 1984 roku, na Wydziale Malarstwa, Rzeźby i Grafiki w Państwowej Wyższej Szkole Sztuk Plastycznych we Wrocławiu, ukończył swoją pracę dyplomową. Był malarzem, rysownikiem, autorem podręczników i komiksów dla dzieci, wykładowcą na wrocławskiej Akademii Sztuk Pięknych im. Eugeniusza Gepperta, współzałożycielem i liderem grupy artystycznej „Luxus”. Artysta przez wiele lat był kuratorem galerii BWA Wrocław. Napisał książkę “Kompletna historia wszechświata ze szczególnym uwzględnieniem Polski”, którą wydano w 2014 roku. 

Hołd znakomitemu artyście oddała galeria, z którą od lat współpracował. „22 listopada 2021 odszedł niespodziewanie Paweł Jarodzki – wspaniały, mądry człowiek i wspaniały artysta. Współzałożyciel i lider legendarnej grupy Luxus. Z BWA Wrocław współpracował od końca lat 90, w latach 2004-2018 był kuratorem programu instytucji i galerii Awangarda. Pedagog, profesor Akademii Sztuk Pięknych, dla pokoleń wrocławskich artystów mentor i przewodnik. Nasz przyjaciel. Rodzinie i bliskim składamy wyrazy współczucia” – napisano na facebookowym profilu BWA Wrocław.

rzo

źródło: nwk23.pl/Facebook/Tomasz Sikora/BWA Wrocław/Media

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *