Nie żyje burmistrz Połańca Jacek Tarnowski. Miał 54 lata

Fot.: Jacek Tarnowski/Facebook

Nie żyje burmistrz Połańca Jacek Tarnowski. Samorządowiec zmarł nagle w wieku 54. lat.

– To niewiarygodne, co się stało, jeszcze wczoraj wieczorem (22 listopada; przyp. red.) rozmawialiśmy, omawialiśmy tyle spraw, on tak kochał to miasto – powiedział przewodniczący Rady Miasta Połaniec Stanisław Lolo w rozmowie z Radiem Kielce.

Jacek Tarnowski ukończył studia na kierunku mechanika i budowa maszyn na Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie. Od 2006 roku był burmistrzem Połańca. Samorządowiec zmarł nagle we wtorek 23 listopada. Miał 54 lata.

Zmarłego burmistrza pożegnał prezydent Starachowic. „Serce pęka. Odszedł od nas Jacek Tarnowski. Jeszcze niedawno oprowadzał mnie po ukochanym Połańcu, którym od lat zarządzał. Z dumą i skromnością pokazywał zrealizowane inwestycje. Dzieliliśmy się swoimi doświadczeniami związanymi z pracą w samorządzie a także problemach jakie inni wywołują, by kogoś pogrążyć. Połaniec był Jego oczkiem w głowie. Kochał całym sercem miasto, któremu oddał kawał swojego życia. Jacku będzie nam Cię bardzo bardzo brakowało. Do zobaczenia” – napisał w mediach społecznościowych Marek Materek.

Oficjalnie nie podano, jaka była przyczyna śmierci włodarza miasta, ale według nieoficjalnych informacji „Gazety Wyborczej”, mógł to być zawał serca.

rzo

źródło: nwk24.pl/Gazeta Wyborcza/Facebook

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *