Usiłowali nielegalnie przekroczyć granicę

Fot.: Straż Graniczna

Funkcjonariusze Straży Granicznej ze Zgorzelca zatrzymali dziewięciu obywateli Iraku, którzy usiłowali niezgodnie z przepisami przekroczyć granicę. Zatrzymano także kierowcę busa, którym podróżowali cudzoziemcy, obywatela Turcji.

Funkcjonariusze ze Wspólnej Polsko-Niemieckiej Placówki w Ludwigsdorfie wytypowali do kontroli towarowego busa, którym kierował 37-letni obywatel Turcji. W części towarowej przewożonych było dziewięciu cudzoziemców pochodzących z Bliskiego Wschodu.

Podczas kontroli legalności ich pobytu w Polsce okazało się, że poza kierowcą, cudzoziemcy nie posiadają żadnych dokumentów. Dziewięciu mężczyzn oświadczyło, że są obywatelami Iraku i mają od 20 do 30 lat. Na podstawie informacji, które o sobie przekazali można było ustalić, że dane dwóch z nich wpisane zostały do Systemu Informacyjnego Schengen w celu odmowy wjazdu i pobytu na terytorium państw strefy Schengen.

Wobec cudzoziemców prowadzone są dalsze czynności administracyjne i procesowe z udziałem tłumacza, zweryfikowane zostaną ich dane osobowe, by potwierdzić ich faktyczną tożsamość i obywatelstwo. Obywatel Turcji za popełnione przestępstwo poniesie konsekwencje karne.

źródło: Straż Graniczna

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *