Nie żyje Maciej Zabielski. Aktor miał 64 lata

Fot.: Maciej Zabielski/Facebook/Teatr Nowy w Poznaniu

Zmarł Maciej Zabielski, aktor od blisko 40. lat związany z Teatrem Nowym w Poznaniu. Zagrał m.in. w takich produkcjach jak „Świat według Kiepskich” czy „Kryminalni”.

O śmierci Macieja Zabielskiego poinformował Teatr Nowy im. Tadeusza Łomnickiego w Poznaniu.

Dotarła dziś (6 grudnia; przyp. red.) do nas smutna wiadomość: zmarł Maciej Zabielski, aktor od blisko 4 dekad związany z Teatrem Nowym w Poznaniu, pojawiający się też na deskach teatrów w Legnicy, Łodzi, Gdańsku, Krakowie, Gdyni i Wrocławiu, a w latach 1997-2000 należący do zespołu artystycznego poznańskiego Teatru Polskiego. Debiutował u nas w 1983 roku w spektaklu „Koniec Europy” Janusza Wiśniewskiego, zagrał również m.in. w „Lobotomobilu” oraz „Bestii” w jego reżyserii, a także w „Obsługiwałem Angielskiego Króla” w reżyserii Piotra Cieślaka. W ostatnich latach Widzowie mogli oglądać go w roli Złego Pana w „Dziadach” w reżyserii Radosława Rychcika. Najbliższym Zmarłego przekazujemy wyrazy współczucia – napisano na facebookowym profilu Teatru Nowego w Poznaniu.

Maciej Zabielski urodził się 30 listopada 1957 roku w Poznaniu. W 1997 roku zdał aktorski egzamin eksternistyczny. Od blisko 40 lat związany był z Teatrem Nowym w Poznaniu. Zagrał także w filmach oraz w serialach, m.in. w „Złoto dezerterów”, „Sto minut wakacji”, „Chaos”, „Kryminalni” czy „Hiszpanka”.

rzo

źródło: Teatra Nowy w Poznaniu/filmpolski.pl/Media

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *