Obowiązkowe szczepienia i kary dla niezaszczepionych. Tego chce Lewica. Projekt ustawy złożony w Sejmie

Fot.: screen video Lewica/Facebook

Obowiązek szczepień przeciw Covid-19 dla osób dorosłych oraz kara grzywny dla niezaszczepionych – takie założenia ma projekt ustawy, który 6 grudnia złożyła w Sejmie Lewica. Liderzy partii zaapelowali do innych formacji, żeby poparli to rozwiązanie.

W poniedziałek 6 grudnia Koalicyjny Klub Parlamentarny Lewicy złożył projekt ustawy o obowiązkowych szczepieniach przeciw COVID-19 i o wyłączeniu osób zaszczepionych z obostrzeń.

„Zapowiedziane, zrobione! Lewica już oficjalnie złożyła projekt ustawy o obowiązkowych szczepieniach i o wyłączeniu zaszczepionych z obostrzeń” – napisał na Twitterze rzecznik prasowy klubu Parlamentarnego Lewicy Marek Kacprzak.

„Wnosimy projekt ustawy, jednoznaczny, taki, który uważamy, że pomoże Polkom i Polakom. Osoby dorosłe są zobowiązane do poddania się szczepieniom. Jeżeli będzie ktoś uchylał się od szczepień to uważamy, że powinien podlegać karze grzywny” – poinformował wicemarszałek sejmu Włodzimierz Czarzasty.

„Uważamy, że zakłady pracy i pracodawcy powinni mieć prawo do kontroli, kto jest zaszczepiony, kto jest niezaszczepiony. Uważamy, że nie powinien być ogłaszany lockdown, a zakłady pracy, w których są wszyscy wyszczepieni, powinny pracować. Obligatoryjnie, bez względu na to, czy ktoś podlega grzywnie, czy ktoś nie podlega grzywnie, powinni być wyszczepieni: pracownicy opieki zdrowotnej i DPS-ów, szkół oraz żłobków” – dodał.

Adrian Zandberg, poseł Lewicy, wskazał natomiast, że „aby odzyskać kontrolę nad sytuacją w służbie zdrowia potrzebne są obowiązkowe szczepienia, paszporty covidowe i ograniczenia dla osób niezaszczepionych. Pracownicy powinni mieć prawo odmówić wykonywania obowiązków w sytuacji, kiedy w miejscu pracy nie jest im zapewnione bezpieczeństwo epidemiczne” – podkreślił.

rzo

źródło: Klub Parlamentarny Lewica/Twitter

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *