Księgowa przelewała środki na własne konto. Wzbogaciła się o ponad milion złotych

Fot.: Policja

Jeleniogórscy policjanci zatrzymali kobietę, która świadcząc usługi księgowe dla jednej z placówek medycznych, przelewała ich środki na swoje konto. W okresie 3 lat „wzbogaciła” się w ten sposób o ponad 1.100.000 złotych. Łącznie w tej sprawie przedstawiono jej 149 zarzutów. Teraz zatrzymana za popełnione przestępstwa odpowie przed sądem, a grozić jej może nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

Policjanci Wydziału do walki z Przestępczością Gospodarczą komendy miejskiej w Jeleniej Górze zatrzymali 38-letnią mieszkankę powiatu karkonoskiego podejrzaną o działanie na szkodę podmiotu, dla którego świadczyła usługi księgowe.

Jak ustalili funkcjonariusze, 38-latka świadcząc usługi księgowe dla jednej z placówek medycznych, działała na jej szkodę, w ten sposób, że przelewała na swoje konto powierzone jej środki. Nielegalny proceder uprawiała przez ponad 3 lata. W tym okresie „wzbogaciła” się o ponad 1.100.000 złotych. Kobieta, aby nie wzbudzać podejrzeń, miesięcznie przelewała na swoje konto po kilka tysięcy złotych. W tej sprawie przedstawiono jej aż 149 zarzutów.

Pokrzywdzeni kiedy zorientowali się, że dzieje się coś niepokojącego z pieniędzmi placówki, powiadomili policję. Funkcjonariusze na podstawie zebranych w tej sprawie informacji ustalili, że osobą, która dopuściła się tych przestępstw jest kobieta świadcząca usługi księgowe dla tej firmy.

Teraz za popełnione przestępstwa grozić jej może nawet do 10 lat pozbawienia wolności. W tej sprawie policjanci komendy miejskiej w Jeleniej Górze prowadzą dalsze czynności wyjaśniające pod nadzorem tamtejszej Prokuratury Rejonowej. Na poczet przyszłych kar zabezpieczyli mienie księgowej o wartości ponad 1.600.000 zł.

źródło: KMP w Jeleniej Górze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *