Śmierć ciężarnej kobiety. Rzecznik prosi o informacje szpital i prokuraturę

Fot.: pexels.com

Kobieta w ciąży zmarła w zeszłym roku po urodzeniu martwego dziecka. Rzecznik Praw Obywatelskich zwraca się w tej sprawie do szpitala w Świdnicy i Prokuratury Regionalnej we Wrocławiu.

Do Rzecznika Praw Obywatelskich dotarła informacja, że w czerwcu 2021 r. pacjentka w ciąży trafiła do szpitala w Świdnicy. Personel medyczny podjął decyzję o urodzeniu przez nią martwego dziecka. Kobieta dostała wstrząsu septycznego i zmarła.

Według mediów przyczyną śmierci miała być nieodpowiednia opieka. Z informacji mediów wynika, że szpital nie powiadomił prokuratury.

Wydał zaś oświadczenie, w którym stwierdzono m.in., że niezwłocznie po zgłoszeniu się pacjentki przystąpiono do udzielania jej świadczeń, w zgodzie z obowiązującymi procedurami. Mimo intensywnych działań doszło do nagłego pogorszenia stanu pacjentki, której niestety nie udało się uratować. Rodzinie wyrażono głębokie współczucie. 

Rzecznik pyta Prokuraturę Regionalną we Wrocławiu o dotychczasowe ustalenia śledztwa. Prosi też o informację o ostatecznych jego efektach.

Do dyrektora szpitala RPO zwraca się o stanowisko w sprawie. 

źródło: brpo.gov.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *