Kraśnik: Syn wydłubał matce oczy. Ciężko ranna kobieta trafiła do szpitala

Fot.: pixabay

W Kraśniku (woj. lubelskie) 45-letni mężczyzna zaatakował swoją 66-letnią matkę i wydłubał jej oczy. Ciężko ranną kobietę przetransportowano do szpitala.

W niedzielę wieczorem na terenie Kraśnika doszło do rodzinnej tragedii. 45-letni syn zaatakował swoją 66-letnią matkę i spowodował u niej ciężkie obrażenia. Został on zatrzymany przez interweniujących policjantów. W tej sprawie prowadzone jest prokuratorskie śledztwo w związku z uzasadnionym podejrzeniem usiłowania zabójstwa i spowodowania ciężkiego uszczerbku na zdrowiu. Mężczyźnie za zarzucane czyny grozi dożywocie.

W niedzielę około godziny 19:00 dyżurny kraśnickiej komendy otrzymał zgłoszenie z Centrum Powiadamiania Ratunkowego, aby pilnie skierował patrol do jednego z mieszkań na terenie Kraśnika. Tam syn zaatakował swoją matkę.

Kobieta miała ciężkie obrażenia w obrębie oczu. 45-latek najpierw dusił matkę, a gdy ta zaczęła się bronić, mężczyzna stał się jeszcze bardziej rozwścieczony i wydłubał palcami oczy kobiety. Policjanci natychmiast udzielili pomocy 66-latce i wezwali karetkę pogotowia. Kobietę natomiast przetransportowano do szpitala w poważnym stanie. Mężczyzna był trzeźwy. W poniedziałek przeprowadzono z nim czynności, a prokuratura przedstawiła mu zarzut usiłowania zabójstwa. Paweł P. przyznał się do stawianych mu zrzutów.

Ostatecznie 45-latek trafił do szpitala neuropsychiatrycznego. Śledztwo prowadzi kraśnicka prokuratura, która ustaliła, że wcześniej w tej rodzinie nie było żadnych problemów z prawem oraz sytuacji, w których musiałaby interweniować policja.

rzo, źródło: KPP Kraśnik/Media

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *