Zmiany w stosowaniu izolacji i kwarantanny, szybszy powrót uczniów do nauki stacjonarnej

Fot.: Adam Niedzielski/Twitter/MZ

Podczas konferencji prasowej minister zdrowia Adam Niedzielski ogłosił „początek końca pandemii”. Poinformował także o nowych zasadach dotyczących izolacji oraz kwarantanny. Przemysław Czarnek zapowiedział natomiast szybszy powrót uczniów do nauki stacjonarnej.

– Mamy do czynienia z początkiem końca pandemii – powiedział minister zdrowia Adam Niedzielski, który na wspólnej z ministrem edukacji i nauki Przemysławem Czarnkiem konferencji prasowej ogłosił nowe decyzje władz w sprawie koronawirusa.

Minister Adam Niedzielski powiedział, że od 15 lutego będzie stosowana siedmiodniowa izolacja, dotychczas wynosiła ona dziesięć dni.

– Po drugie, kwarantanna będzie naliczana dla współdomowników w okresie izolacji członka rodziny. Nie będzie sytuacji, że domownik pozostaje na kwarantannie w momencie zakończenia izolacji osoby, z którą mieszka – dodał Niedzielski.

Jak podał minister, od 11 lutego zlikwidowana zostaje kwarantanna z kontaktu, czyli skierowanie na kwarantannę po kontakcie z zakażonym. Niedzielski przekazał także, że zniesiona zostaje również siedmiodniowa kwarantanna z przyjazdu. Pozostanie ona tylko dla osób bez unijnego certyfikatu COVID-19.

Minister edukacji i nauki Przemysław Czarnek przekazał, że uczniowie z klas 5-8 szkół podstawowych oraz ze szkół ponadpodstawowych wrócą do nauki stacjonarnej od 21 lutego. To o tydzień szybciej niż podano wcześniej.

rzo

źródło: nwk24.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *