Nagła śmierć utalentowanego pływaka. Michał Kapias miał zaledwie 21 lat

Fot.: Michał Kapias/Klub Pływacki „Sikret” Gliwice/Facebook

Nie żyje utalentowany sportowiec Michał Kapias. Był wychowankiem Klubu Pływackiego „Sikret” Gliwice, zawodnikiem AZS AWF Katowice. Pływak zmarł nagle w środę 9 lutego. Miał zaledwie 21 lat.

W środę późnym wieczorem dotarła do nas bardzo smutna wiadomość – nie żyje Michał Kapias … Nie jesteśmy w stanie opisać naszego smutku, naszego żalu, naszej rozpaczy … ogromne wyrazy współczucia dla najbliższej rodziny Michała … nawet nie jesteśmy w stanie wyobrazić sobie co teraz czujecie … “Zgasło światło … wypaliła się świeca, zegar zatrzymał swój bieg … ” nic dodać nic ująć …” – napisano na facebookowym profilu Klubu Pływackiego „Sikret” Gliwice. „Michał był pierwszym i jednym z najbardziej utytułowanych zawodników w naszym klubie … początki całego pływackiego Sikretu to tak naprawdę … sukcesy bardzo młodziutkiego Michała … pierwsze Mistrzostwa Polski, medale MP, pierwsze rekordy Polski Sikretu to właśnie były sukcesy Michała …” – dodano.

Odszedł od nas nasz wspaniały kolega, przyjaciel, zawodnik naszego klubu i student AWF Katowice Michał Kapias. Ta śmierć przyszła zdecydowanie za szybko, za wcześnie… Nasze serca płaczą z bólu. Michale na zawsze pozostaniesz w naszej pamięci. Rodzinie i bliskim składamy najszczersze kondolencje. R.I.P.” – czytamy we wpisie AZS AWF Katowice.

Michał Kapias był członkiem kadry narodowej w swojej kategorii wiekowej. Na swoim koncie miał kilka medali zdobywanych na zawodach regionalnych i ogólnopolskich. Do 2018 roku brał udział w zawodach jako przedstawiciel gliwickiego Klubu Pływackiego „Sikret”. Później reprezentował barwy AZS AWF Katowice.

Uroczystość pogrzebowa sportowca odbędzie się w sobotę 12 lutego o godzinie 12.00 na cmentarzu Wójtowa Wieś w Gliwicach.

Fot.: Klub Pływacki „Sikret” Gliwice/Facebook

rzo

źródło: Klub Pływacki „Sikret” Gliwice/ AZS AWF Katowice/nwk24.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *