Nie żyje Witold Paszt. Artysta miał 68 lat

Fot.: Witold Paszt/Facebook

Zmarł Witold Paszt, piosenkarz i założyciel zespołu VOX. O jego śmierci poinformowała w mediach społecznościowych rodzina. Wokalista miał 68 lat.

Witold Paszt zmarł w piątek, 18 lutego. O śmierci popularnego wokalisty i osobistości telewizyjnej poinformowały jego córki – Natalia oraz Aleksandra.

Wczoraj (18 lutego; przyp. red.) późnym wieczorem, dzień po rocznicy śmierci swojej Ukochanej Żony, odszedł nasz Tata, Witold Paszt. Wspaniały, najlepszy człowiek, najukochańszy dziadek, Artysta w pełnym znaczeniu tego słowa. Kiedy już wydawało się, że jest przemocny i niezniszczalny, bo pokonał swój trzeci COVID, nagle los się odwrócił i przyszły niespodziewane komplikacje, które znacznie przyspieszyły jego wytęsknione spotkanie z naszą Mamą. Bardzo się do Niej spieszył. Tata odszedł spokojnie w domu, w otoczeniu córek, wnucząt, zięciów, najukochańszych zwierząt. Wierzymy, że zawsze będzie z nami poprzez swoją muzykę i dobro, którym obdzielał każdego potrzebującego. Jesteśmy zrozpaczeni. Nasze serca są złamane. Dziękujemy za wspaniałą opiekę Wojewódzkiemu Szpitalowi im. Jana Pawła II w Zamościu, Naszym Przyjaciołom i Fanom Taty za wsparcie i ciepłe słowa płynące do Niego w ostatnich dniach.

Szczegóły dotyczące pożegnania Taty zostaną podane w późniejszym terminie. Przedstawicieli mediów prosimy o uszanowanie czasu naszej żałoby” – napisały córki artysty na facebookowym profilu wokalisty.

Witold Paszt urodził się 1 września 1953 roku w Zamościu. Karierę muzyczną rozpoczął w 1977 r. w grupie Victoria Singers. Rok później założył zespół Vox i z tą grupą wydał kilka albumów. Jednym z największych przebojów zespołu był „Bananowy song”. Za wykonanie tego utworu muzycy otrzymali nagrodę publiczności na Festiwalu Interwizji w Sopocie w 1980 roku.

Artysta ma na swoim koncie również występy w takich produkcjach jak „Klinika samotnych serc”, „Wesele w kurnej chacie”, „Gwiazdy” czy „Planeta singli 2”. Był również trenerem w „The Voice Senior”. Z powodów zdrowotnych nie pojawił się w finałowym odcinku programu, w którym zwyciężył reprezentant jego drużyny, Krzysztof Prusik.

rzo

nwk24.pl/Facebook/Media

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *