Putin zaatakował całą Ukrainę

Fot.: pexels.com

W czwartek nad ranem rosyjskie wojska zaatakowały Ukrainę. Eksplozje słychać w wielu miastach w kraju.

Rozpoczęła się inwazja, doszło do ataków rakietowych na budynki wojskowe i lotniska w Kijowie oraz Charkowie” – podał w mediach społecznościowych Anton Geraszenko, doradca ukraińskiego ministerstwa spraw wewnętrznych.

Straż Graniczna Ukrainy poinformowała ponad to, że około 5.00 rano (4.00 polskiego czasu) granica Ukrainy na odcinku graniczącym z Rosją oraz Białorusią „została zaatakowana przez wojska rosyjskie wspierane przez Białoruś”. Doszło również co cyberataków na infrastrukturę cyfrową Ukrainy.

Agencja Reuters podaje informacje od ukraińskiego pogranicznika, według którego trzy różne kolumny rosyjskich wojsk przekroczyły ukraińską granicę wchodząc w region Charkowa, Ługańska i Czernihowa.

Prezydent Rosji wezwał ukraińskich wojskowych do złożenia broni i niewykonywania „przestępczych rozkazów”, a władze Ukrainy nazwał „juntą, która działa przeciwko narodowi” oraz „neonazistami”, którzy przejęli władzę.

Agencja Reuters poinformowała, że prezydent Białorusi Aleksandr Łukaszenka oznajmił, że w inwazji na Ukrainę nie biorą udziału wojska białoruskie.

rzo

źródło: nwk24.pl/Media

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *