Oświadczenie dotyczące dostępności paliw na stacjach PKN Orlen

Fot.: PKN Orlen/Facebook

Kolejki do stacji paliw ustawiały się już od czwartku rano, gdy świat obiegła informacja o ataku Rosji na Ukrainę. W związku z tym rzecznik PKN Orlen opublikowała oświadczenie firmy dotyczące dostępności paliw na stacjach tej sieci.

„Oświadczenie dotyczące dostępności paliw na stacjach PKN Orlen. Jeszcze raz apelujemy o spokojne podejście do sytuacji i dokładną weryfikację źródeł informacji na temat dostępności paliw” – napisała rzecznik PKN Orlen Joanna Zakrzewska na Twitterze.

„Wczoraj (24 lutego, przyp. red.) sprzedaż paliw na stacjach Orlen wzrosła skokowo nawet o 400% , dlatego apelujemy o nieuleganie panice. Dostawy na stacje są realizowane i paliwa nie zabraknie. Dzisiaj odnotowujemy już mniejszy ruch na stacjach, jednak aby usprawnić ich pracę czasowo sprzedajemy paliwo wyłącznie do baków samochodów. Jednocześnie podkreślamy, że dysponujemy odpowiednimi zapasami zapewniającymi ciągłość dostaw i możliwość obsłużenia wszystkich klientów” – podano w oświadczeniu spółki.

Kierowcy, z którymi rozmawialiśmy na stacjach paliw, obawiają się tego, że paliwa może zabraknąć, ale także tego, że jego ceny mogą ogromnie wzrosnąć.

„W trybie natychmiastowym rozwiążemy umowę z tą stacją, jak również z każdym innym odbiorcą naszych paliw czy operatorem stacji korzystającej z naszego szyldu, który będzie próbował wykorzystać aktualną sytuację do nieuczciwych praktyk i manipulowania cenami paliw” – napisał Daniel Obajtek, prezes PKN Orlen.

rzo

źródło: PKN Orlen

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *