Spotkanie Prezydenta RP z Wiceprezydent USA Kamalą Harris

Fot.: Jakub Szymczuk/KPRM

W Belwederze trwa spotkanie Prezydenta Andrzeja Dudy z Wiceprezydent Stanów Zjednoczonych Ameryki Kamalą Harris. Współpraca sojusznicza w obliczu rosyjskiej agresji na Ukrainie, wzmocnienie wschodniej flanki NATO i wsparcie uchodźców z Ukrainy to główne tematy rozmów.

Szef Gabinetu Prezydenta RP Paweł Szrot podkreślił przed spotkaniem, że Kamala Harris reprezentuje najważniejsze państwo Sojuszu Północnoatlantyckiego. Jak dodał, jej wizyta ma przede wszystkim potwierdzić jedność NATO wobec agresji Rosji na Ukrainę.

Andrzej Duda oraz Kamala Harris mają też omówić kwestię udzielenia wsparcia finansowego na pomoc humanitarną dla uchodźców z Ukrainy.

W sobotnim wywiadzie dla portalu „Play Kraków” Prezydent RP pytany o wizytę Kamali Harris ocenił, że „jest to wizyta w ramach solidarności sojuszniczej”. – Ta obecność sojusznicza pod każdym względem jest dzisiaj bardzo intensywna, co mnie cieszy, bo to jest też pokazanie, że to nie jest żadna fasada, tylko realny, twardy fakt – mówił Andrzej Duda.

źródło: prezydent.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *