Adam Niedzielski: Zarekomendowałem zniesienie obowiązku noszenia maseczek, kwarantanny i izolowania

Fot.: Adam Niedzielski/screen wideo/YouTube

Zarekomendowałem premierowi, żeby od początku kwietnia znieść rozwiązania dotyczące noszenia maseczek, nakładania kwarantanny i izolowania – powiedział w czwartek minister zdrowia Adam Niedzielski w rozmowie na antenie Radia Plus.

Szaf resortu zdrowia w czwartkowej rozmowie na antenie Radia Plus powiedział, że brak wzrostu obciążenia szpitalnego “otwiera pewną przestrzeń do dalszych decyzji związanych z maseczkami i przejściem ze stanu epidemii, do stanu zagrożenia epidemicznego”.

Dodał, że przedstawił Mateuszowi Morawieckiemu propozycję zniesienia obowiązku noszenia maseczek, kwarantanny i izolacji. Rozwiązania te miałyby wejść w życie od początku kwietnia.

– Jest to taka decyzja, moment, w którym zaczynamy koronawirusa traktować jako jedną z chorób, które po prostu gdzieś w naszym otoczeniu istnieją. Są cały czas oczywiście groźne, ale mamy je w coraz większym stopniu pod kontrolą – wyjaśnił Niedzielski.

Minister zdrowia przekazał także informację o ilości nowych zakażeń koronawirusem i w czwartek wyniosła ona 12 300 przypadków. Jest to o blisko 9 procent mniej niż w ubiegłym tygodniu.

rzo

źródło: Radio Plus

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *