Ludzie naprawdę mają szósty zmysł pozwalający wykryć pola magnetyczne

Fot.: freeimages.com

Od dawna wiadomo, że niektóre organizmy mają swoiste dodatkowe zmysłu. Ludzie na przykład czasem mają umiejętność widzenia rzeczy zanim one nastąpią. Tym razem naukowcy udowodnili, że ludzie naprawdę mają szósty zmysł, który pozwala im wykrywać pole magnetyczne.

Badania wykazały, że ludzkość może mieć takie same wyczucie pola magnetycznego Ziemi jak to, które już dawno udowodniono u zwierząt.

Po umieszczeniu białka z ludzkiej siatkówki w muszkach owocowych, naukowcy zauważyli, że owady zmieniały swój tor lotu tak, jakby ich oczy nie zostało zmienione. To sugeruje, że coś takiego jak “Szósty zmysł” istnieje w ludzi, ale możemy nie być tego świadomi.

Zwierzęta używają takiego rodzaju widzenia, aby przemierzać długie dystanse podczas migracji lub, w przypadku ptaków by “widzieć”, gdzie lecą.

Neurobiolog Steven Reppert z University of Massachusetts Medical School, powiedział dla portalu LiveScience: “To stawia pytanie: Może powinniśmy przemyśleć istnienie szóstego zmysłu? “ “Uważa się, że jest bardzo ważne, w jaki sposób zwierzęta migrują. Być może białko to również spełnia ważną funkcję w pomiarze pola magnetycznego u ludzi.” “To może pomóc zrozumieć, w jaki sposób zwierzęta postrzegają to, jakie obiekty znajdują się w czasie i przestrzeni i to w sposób, o którym nie pomyśleliśmy wcześniej.” “Być może to białko szóstego zmysłu spełnia również ważną funkcję w pomiarze pola magnetycznego u ludzi”.

Pod koniec 1970 roku, fizyk Klaus Schulten doszedł do wniosku, że ptaki nawigują opierając się na geomagnetycznych reakcjach wrażliwych biochemiczne zachodzących w ich oczach. Badania wykazały, że w oku znajdują się specjalne komórki wykonujące te zadania przy użyciu białka o nazwie kryptochrom.

Zespół profesora Repperta używa dzikich muszek owocowych i zastępuje ich wersję, kryptochromu z ludzkiego odpowiednika a następnie umieszcza je w labiryncie z każdej strony zakończonego cewką. Następnie wysyłał prąd tak, że cewka została namagnesowana w sposób, który naśladował pole elektromagnetyczne Ziemi.

Muchy odpowiedziały w taki sam sposób, jak gdyby ich kryptochrom, zamierzał unikać pól magnetycznych lub kierunkować się według nich. Poprzednie badanie z Oxford University odkryło, że ptaki mogą być w stanie “zobaczyć” ziemskie pole elektromagnetyczne wtedy, gdy lecą po niebie.

Testy wykazały, że różne reakcje zachodzą w oczach wszystkich ptaków w zależności od sposobu, w jaki obraca się pole elektromagnetyczne. Reakcje te mogą utworzyć obraz pola w różnych odcieniach jasnego i ciemnego na całym torze lotu ptaka. Nowe badania zostały opublikowane w czasopiśmie Nature Communications.

źródło: www.dailymail.co.uk

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *