Nie żyje Anita Zarychta. Pływaczka zmarła nagle w wieku zaledwie 22 lat

Fot.: Anita Zarychta/TS Akwedukt Kielce/Facebook

W nocy z niedzieli na poniedziałek zmarła nagle pływaczka Anita Zarychta. Jeszcze dzień przed śmiercią 22-latka występowała w Akademickich Mistrzostwach Polski. Tę smutną wiadomość przekazał Świętokrzyski Okręgowy Związek Pływacki.

Z głębokim żalem informujemy, iż w nocy z dnia 3 na 4 kwietnia br. zmarła nagle Anita Zarychta, wychowanka STS Skarżysko-Kamienna, a w późniejszym czasie zawodniczka Barakudy Starachowice i KS KSZO Ostrowiec Świętokrzyski. Wielokrotna finalistka Mistrzostw Polski, także wielokrotna medalistka Mistrzostw Okręgu Świętokrzyskiego. Studentka Uniwersytetu Jagiellońskiego, w ostatnich dniach reprezentowała krakowską uczelnię w Akademickich Mistrzostwach Polski” — napisano na stronie internetowej Świętokrzyskiego Okręgowego Związku Pływackiego.

Swoją byłą zawodniczkę pożegnał także TS Akwedukt Kielce. „Nie tak miał wyglądać dzisiejszy post. W dniu wczorajszym dotarła do nas bardzo smutna wiadomość. W nocy z niedzieli na poniedziałek, w wieku 22 lat, zmarła nasza była zawodniczka Anita Zarychta. Rodzinie i przyjaciołom Anity składamy kondolencje i wyrazy współczucia – czytamy w poście opublikowanym na facebookowym profilu klubu.

Przyczyna śmierci młodej zawodniczki nie została ujawniona.

rzo

źródło: Świętokrzyski Okręg Związku Pływackiego/TS Akwedukt Kielce /nwk24.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *