Doba na granicy polsko-białoruskiej

Fot.: Straż Graniczna

Wczoraj, 10 kwietnia, na terytorium Polski próbowało nielegalnie przedostać się z Białorusi 37 cudzoziemców. W sobotę i w piątek udaremniono w sumie 29 prób nielegalnego wtargnięcia do Polski. Kolejny służbowy samochód Straży Granicznej został zdewastowany przez grupę agresywnych migrantów.

Ostatniej doby próby nielegalnego przekroczenia granicy miały miejsce na odcinkach ochranianych przez Placówki SG w: Lipsku, Szudziałowie, Płaskiej, Kuźnicy, Narewce i Czeremsze. Wśród zatrzymanych cudzoziemców byli obywatele: Jemenu, Afganistanu, Sudanu, Kamerunu i Syrii. Doszło również do siłowej próby forsowania granicy na terenie służbowej odpowiedzialności Placówki SG w Czeremsze.

9 kwietnia na terytorium Polski próbowało nielegalnie przedostać się 14 cudzoziemców. Byli to obywatele Turcji, Iraku i Syrii. Na terenie Placówki SG w Dubiczach Cerkiewnych białoruskie służby przerzuciły drewnianą kładkę przez concertinę, następnie rzucały kamieniami i obrażały polskie patrole. W miniony piątek miało miejsce z kolei 15 prób nielegalnego przekroczenia granicy polsko-białoruskiej.

Dziś po północy Placówka SG w Czeremsze ponownie miała do czynienia z siłowymi próbami przekroczenia granicy. Doszło do dwóch niebezpiecznych zdarzeń. W stronę polskich patroli były rzucane kamienie. Podczas siłowej próby forsowania granicy polsko-białoruskiej poszkodowani zostali funkcjonariusz Straży Granicznej oraz żołnierz. Nie wymagali natychmiastowej hospitalizacji. Kamienie, które były rzucane ze strony białoruskiej, uszkodziły również służbowy samochód Straży Granicznej. 

źródło: Straż Graniczna

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *