Wrocław: Marsz Pamięci dr. Zbigniewa Hałata

Fot.: screen wideo/wRealu24

3 maja odbył się we Wrocławiu Marsz Pamięci doktora Zbigniewa Hałata. Uroczystość pożegnania zmarłego 17 kwietnia lekarza, rozpoczęła się Mszą Świętą w intencji medyka.

We wtorek, 3 maja, odbył się we Wrocławiu Marsz Pamięci doktora Zbigniewa Hałata. Uroczystość pożegnania zmarłego 17 kwietnia lekarza rozpoczęła się Mszą Świętą w intencji świętej pamięci medyka. Nabożeństwo odbyło się w Kolegiacie Świętego Krzyża na Ostrowie Tumskim. Następnie uczestnicy przeszli na plac Nowy Targ gdzie odbyły się przemówienia organizatorów i zaproszonych gości.

Prowadzącymi spotkanie byli Justyna Socha, prezes Ogólnopolskiego Stowarzyszenia Wiedzy o Szczepieniach STOP NOP oraz Grzegorz Płaczek, prezes fundacji Nowe Spektrum. Zmarłego wspominali przyjaciele, osoby, które działały z nim społecznie oraz koledzy – lekarze. Wśród przemawiających byli, m.in., dr Zbigniew Czerniak, lekarz Anna Martynowska, prezydent Siemianowic Śląskich Rafał Piech, który na zakończenie swojej mowy powiedział: „Wstań i walcz Polsko”. W trakcie pożegnania emitowane były fragmenty wywiadów, których udzielał doktor.

Marsz zakończył się przy bramie głównej cmentarza Osobowickiego, na którym pochowany został dr Zbigniew Hałat, a następnie uczestnicy przeszli na grób zmarłego, gdzie złożyli wiązanki i zapalili znicze.

Zbigniew Hałat zmarł 17 kwietnia we Wrocławiu. Był lekarzem, specjalistą epidemiologiem, wiceministrem zdrowia oraz byłym szefem Głównego Inspektoratu Sanitarnego w latach 1991-1993. Informację o śmierci podano na jego oficjalnym koncie na Twitterze.

„Z głębokim żalem zawiadamiamy, że 17 kwietnia zmarł Zbigniew Hałat – mąż, ojciec, dziadek. Uroczystości pogrzebowe już się odbyły. Pogrążona w smutku rodzina” – napisano na oficjalnym koncie lekarza.

Zbigniew Hałat zmarł 17 kwietnia, a jego pogrzeb odbył się 22 kwietnia na Cmentarzu Osobowickim we Wrocławiu. Informację tę potwierdziła na Twitterze Justyna Socha, prezes Ogólnopolskiego Stowarzyszenia Wiedzy o Szczepieniach STOP NOP. „To niestety prawda… Dr Zbigniew Hałat został pochowany 22.04.2022 o godz. 14:40. Informacja pochodzi od administracji Cmentarza Osobowickiego we Wrocławiu” – napisała.

„Wiadomość o śmierci dr Zbigniewa Hałata jaka dotarła właśnie do Polaków jest dla mnie osobiście i całego środowiska wolnościowego ruchu Polska Jest Jedna, ciosem w serce. Serce, w którym jest teraz ogrom smutku oraz współczucia dla rodziny. Pan doktor od samego początku wspierał nasz ruch społeczny swoją mądrością, wiedzą, kontaktami i doświadczeniem” – napisał na swoim facebookowym profilu Rafał Piech, prezydent Siemianowic Śląskich. „W czasie naszej krótkiej ale niezwykle pouczającej współpracy mogliśmy się przekonać, że dr Zbigniew Hałat swoją postawą naukową, lekarską, polityczną i społecznikowską każdorazowo utwierdzał nas, że wartości takie jak prawda, uczciwość, gotowość do niesienia pomocy drugiemu oraz nieustanna troska o Ojczyznę stanowią w jego sercu fundament wszelkich działań. To on jako jeden z pierwszych w środowisku lekarskim miał odwagę mówić prawdę na temat zagrożeń w zbyt pochopnym stosowaniu eksperymentalnych terapii genowych przy walce z pandemią. Jego odwaga była dla mnie zawsze godna podziwu i źródłem inspiracji do osobistych działań” – dodał.

Dr Zbigniew Hałat był lekarzem, specjalistą epidemiologiem, publicystą, działaczem społecznym. W latach 1991-1993 był wiceministrem zdrowia oraz Głównym Inspektorem Sanitarnym. Od 2016 do 2020 był zastępcą dyrektora ds. medycznych w Dolnośląskim Oddziale NFZ we Wrocławiu.

Doktor współtworzył Polskie Stowarzyszenie Niezależnych Lekarzy i Naukowców. W ostatnich miesiącach krytykował rządową strategię walki z Covid-19. W październiku 2020 roku był jednym z z sygnatariuszy „Listu otwartego polskich lekarzy, naukowców i pracowników służby zdrowia do polskich władz oraz mediów”. Napisano w nim m.in.: „Wzywamy do zakończenia nieuzasadnionych epidemiologicznie działań i natychmiastowego przywrócenia normalnych, demokratycznych zasad funkcjonowania Państwa, struktur prawnych, wszystkich naszych swobód obywatelskich oraz przestrzegania praw człowieka. (…) Jako lekarze i specjaliści ds. zdrowia w obliczu wirusa, którego pod względem szkodliwości, śmiertelności i zaraźliwości można porównać z grypą sezonową, możemy jedynie odrzucić zastosowane ogromnie nieadekwatne procedury. Dlatego też żądamy natychmiastowego zaprzestania tych procedur – przeprowadzania masowych a niediagnostycznych testów, izolacji społecznej, zmuszania społeczeństwa do noszenia masek. Kwestionujemy legalność obecnych doradców ds. zdrowia, którzy spotykają się za zamkniętymi drzwiami i nie dopuszczają niezależnych ekspertów i naukowców do otwartej dyskusji. Wzywamy również do analizy roli WHO i możliwego wpływu konfliktu interesów w tej organizacji. WHO w centrum walki z osobami “infodemicznymi”, co polegało na systematycznym cenzurowaniu wszystkich odmiennych opinii w mediach. Jest to niedopuszczalne w demokratycznym ustroju rządzonym według prawa”.

Doktor Zbigniew Hałat zmarł 17 kwietnia 2022 rok. Miał 72 lata.

Fot.: screen wideo/Justyna Socha

rzo

źródło: nwk24.pl/Twitter/List otwarty polskich lekarzy, naukowców i pracowników służby zdrowia do polskich władz oraz mediów

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *