Blizanów: Tragedia przed pogrzebem parafianina. Duchowny odebrał sobie życie

Fot.: pexels.com

Nie żyje proboszcz parafii pw. Narodzenia NMP w Blizanowie. Wierni znaleźli go martwego w zakrystii miejscowego kościoła. Wszystko wskazuje na to, że duchowny popełnił samobójstwo.

Do tragedii doszło we wtorek, 10 maja przed godziną 13.00 na terenie kościoła pw. Narodzenia Najświętszej Maryi Panny w Blizanowie w powiecie kaliskim. Ksiądz miał przewodniczyć w uroczystościach pogrzebowych parafianina. Tuż przed pogrzebem wierni udali się do zakrystii, jednak drzwi były zamknięte i nikt nie odpowiadał. Parafianie postanowili więc wyważyć drzwi. Znaleźli wówczas ciało 58-letniego duchownego. Mężczyzna powiesił się na klamce drzwi wejściowych do świątyni.

Na chwilę obecną mogę jedynie potwierdzić, że pod nadzorem prokuratury rejonowej w Kaliszu ustalamy dokładne okoliczności i przyczyny zgonu 58-letniego mężczyzny w powiecie kaliskim – powiedział kom. Witold Woźniak z zespołu prasowego Komendy Miejskiej Policji w Kaliszu w rozmowie z portalem kalisz24.info.

Na miejscu zdarzenia pracował prokurator i policjanci z wydziału dochodzeniowo-śledczego z Komendy Miejskiej Policji w Kaliszu.

rzo

źródło: kalisz24.info/Fakty Kaliskie

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *