Barbara Kurdej-Szatan z zarzutami. Aktorka wydała oświadczenie

Fot.: Barbara Kurdej-Szatan/Facebook

Barbara Kurdej-Szatan usłyszała zarzuty znieważenia funkcjonariuszy Straży Granicznej, których nazwała, m.in. „mordercami” i „maszynami bez serca i mózgu”. Aktorka nie przyznała się do winy. Po przesłuchaniu wydała oświadczenie.

W czwartek prokuratura przesłuchała aktorkę Barbarę Kurdej-Szatan. Informację o przedstawieniu jej zarzutów potwierdziła w rozmowie z TVP Info rzeczniczka Prokuratury Okręgowej w Warszawie, Aleksandra Skrzyniarz.

4 listopada 2021 roku kobieta opublikowała w mediach społecznościowych post, w którym nazwała funkcjonariuszy Straży Granicznej „mordercami” i „maszynami bez serca i mózgu”. Cały wpis był pełen wulgaryzmów. „K*RWA!!!!!!!!!! K*rwaaaaaa!!!!!!!!!!!!!!!! Co tam się dzieje!!!!!!!! To jest k*rwa “Straż Graniczna”????? “Straż”?????????? To są maszyny bez serca, bez mózgu, bez NICZEGO!!!! Maszyny ślepo wykonujące rozkazy!!!!! K*rwa!!!!!! Jak tak można!!!!!!! Boli mnie serce, boli mnie cała klatka piersiowa, trzęsę się i ryczę!!!!!!! Mordercy!!!!! Chcecie takiego rządu wciąż????? Który zezwala na takie rzeczy, wręcz rozkazuje tak się zachowywać??????? K*rwaaaaaaaaa!!!!!!!! – napisała wówczas aktorka.

Kurdej-Szatan nie przyznała się do winy i złożyła obszerne wyjaśnienia. Za zarzucany aktorce czyn może grozić grzywna, kara ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do roku.

Kilka godzin po przesłuchaniu kobieta wydała oświadczenie. Zgadza się w nim na publikowanie jej wizerunku i nazwiska. „Potwierdzam, że dzisiaj Prokurator przedstawił mi zarzut zniesławienia funkcjonariuszy straży granicznej. Nie przyznałam się do winy. Złożyłam szczegółowe wyjaśnienia. Wskazując na kontekst mojego wpisu na Instagramie z 4 listopada 2021 roku, który był naturalną reakcją na tragedię uchodźców na granicy – kobiet i dzieci. W związku z tym liczę, że postępowanie zostanie szybko umorzone. Jeżeli jednak mam odpowiadać karnie za okazanie solidarności cierpiącym, to nie chcę, żeby pokazywano mnie z zasłoniętą twarzą i upoważniam media do pisania o sprawie z udostępnieniem mojego wizerunku i nazwiska” – napisała.

rzo

źródło: nwk24.pl/TVP Info

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *