Krzysztof Żurek nie żyje. Lektor oraz pracownik TVP i RMF FM zmarł nagle podczas pracy

Fot.: Krzysztof Żurek/Facebook/Polscylektorzy

Krzysztof Żurek nie żyje. Lektor zmarł w poniedziałek 20 czerwca. „Musimy przekazać wstrząsającą wiadomość, w którą trudno uwierzyć. Dziś podczas pracy nagle zasłabł i zmarł Krzysztof Żurek (…)” – poinformowano na stronie polscylektorzy.pl. Mężczyzna miał 50 lat.

Musimy przekazać wstrząsającą wiadomość, w którą trudno uwierzyć. Dziś podczas pracy nagle zasłabł i zmarł Krzysztof Żurek, którego jeszcze niedawno widzieliśmy w dobrym zdrowiu podczas VI Ogólnopolskiego Spotkania Lektorów. Zmarły nagle Kolega zaczynał w lokalnym radio, by poprzez najważniejsze stacje w kraju dojść do zawodowej niezależności. Był głosem oprawowym Oddziału Regionalnego TVP3 we Wrocławiu” – napisano na facebookowym profilu strony Polscylektorzy.

Krzysztof Żurek urodził się 8 lutego 1972 roku w Brzegu. Był lektorem, którego głos można było usłyszeć w filmach dokumentalnych „Arystokrata sztuki” i „American Ski”. Wystąpił także w kilku serialach, m.in. w „Pierwszej miłości”, „Biuro kryminalne”, „Fala zbrodni” czy w „Warto kochać”.

Krzysztof Żurek w latach 2002-2003 współpracował ze stacją radiową RMF FM jako dziennikarz muzyczny. Prowadził także gościnnie audycję w RMF Classic.

Na ten moment nie podano, jaka była przyczyna śmierci lektora.

rzo

źródło: polscylektorzy.pl/nwk24.pl/Media

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *