Budapeszt: Anita Alvarez straciła przytomność w basenie. Uratowała ją trenerka

Fot.: Anita Alvarez/Facebook

Dramatyczne sceny rozegrały się podczas Mistrzostw Świata w Pływaniu w Budapeszcie. Amerykanka Anita Alvarez straciła przytomność w basenie. Gdy jej trenerka wyciągnęła ją z wody, pływaczka nie oddychała.

Na basenie w Budapeszcie, gdzie rozgrywane są Mistrzostwa Świata w Pływaniu, doszło w środę do dramatycznych wydarzeń. W trakcie wykonywania programu dowolnego w konkurencji solo Anita Alvarez straciła przytomność. 25-letnia sportsmenka zaczęła opadać na dno basenu. Na tę sytuację błyskawicznie zareagowała jej trenerka Andrea Fuentes, która wskoczyła do wody i wyciągnęła pływaczkę. Ta nie oddychała. Na szczęście akcja reanimacyjna przeprowadzona przez ekipę ratowniczą powiodła się i  Alvarez odzyskała przytomność.

 

– Gdy Anita straciła przytomność, zaczęłam krzyczeć do ratowników, żeby wskoczyli do wody, ale mnie nie rozumieli. Nie oddychała, miała tętno na poziomie 180. Musiałam jak najszybciej do niej podpłynąć. Tak jakby to był finał olimpijski – powiedziała Fuentes w rozmowie z hiszpańskimi mediami.

Nieco później Amerykańska Federacja Pływacka poinformowała, że zawodniczka czuje się dobrze i jej życiu nie zagraża niebezpieczeństwo. Trenerka Alvarez w rozmowie z mediami powiedziała, że 25-latka straciła przytomność z powodu wysiłku.

To nie pierwszy raz, gdy Anita Alvarez straciła przytomność w basenie. Takie zdarzenie miało również miejsce podczas ubiegłorocznych kwalifikacji olimpijskich w Barcelonie.

rzo

źródło: nwk24.pl/Twitter/Media

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *