Wielka Brytania: 9-letnia dziewczynka zamordowana w trakcie zabawy na ulicy. Policja zatrzymała 22-latka podejrzanego o dokonanie tej zbrodni

Fot.: Knife Crime Victim Support/Facebook

Dziewięcioletnia Lillia Valutyte została zamordowana w pobliżu domu. Dziewczynka bawiła się na ulicy ze swoją młodszą siostrą. Wówczas została zaatakowana przez przechodzącego obok mężczyznę i zginęła od ciosu nożem.

Do zdarzenia doszło w czwartek w mieście Boston w hrabstwie Lincolnshire we wschodniej Anglii. Jak podaje dziennik Daily Mail pochodząca z Litwy dziewczynka i jej młodsza siostra bawiły się na ulicy Fountain Lane w pobliżu domu. Kamery monitoringu nagrały przechodzącego obok nich mężczyznę, który zaatakował dziewięciolatkę nożem. Tragedia rozegrała się około godziny 18.20 na oczach siostry dziewczynki. Rany były na tyle rozległe, że życia Lillii nie udało się uratować.

W sobotę policja opublikowała wizerunek mężczyzny podejrzanego o dokonanie tej zbrodni. Jeszcze tego samego dnia 22-latek został zatrzymany około godziny 14.45 w rejonie Boston Central Park. „Aresztowanie jest wynikiem połączenia danych wywiadowczych i informacji dostarczonych przez kilku członków społeczeństwa. Chcielibyśmy podziękować wszystkim za pomoc w dalszym dochodzeniu. Nie szukamy nikogo innego w związku z tym incydentem” – poinformowali funkcjonariusze z Lincolnshire.

Z aresztu zwolniono też dwie osoby, które zatrzymano wcześniej w związku z tą sprawą. Nie postawiono im zarzutów.

Fot.: Lincolnshire Police

rzo

źródło: Lincolnshire Police/nwk24.pl/Daily Mail

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *