Bielawa: 22-letni piłkarz zamordowany maczetą

Fot.: Bielawianka Bielawa/Facebook

Prokuratura Rejonowa w Dzierżoniowie bada okoliczności tragicznej śmierci 22-letniego Daniela, który zmarł po tym, gdy został ugodzony maczetą w serce. Do zabójstwa doszło w Bielawie w nocy z soboty na niedzielę. Według wstępnych ustaleń, zaatakowany zginął, bo napastnik pomylił go z innym mężczyzną. Zmarły był zawodnikiem klubu piłkarskiego Bielawianka Bielawa. Podejrzany o dokonanie tej zbrodni został zatrzymany przez policję. 26-latek nie przyznaje się do winy. Decyzją sądu został tymczasowo aresztowany na trzy miesiące.

Do zdarzenia doszło w Bielawie (woj. dolnośląskie) w nocy z soboty na niedzielę (z 6 na 7 sierpnia) około godz. 3.00 nad ranem. Ze wstępnych ustaleń śledczych wynika, że Bartłomiej G. miał usłyszeć rozmowę telefoniczną, w trakcie której pod jego adresem padły niepochlebne wypowiedzi. Postanowił wówczas, że da nauczkę mężczyźnie, którego głos usłyszał w słuchawce. Wziął maczetę i pojechał go szukać. Spotkał wtedy trzech mężczyzn, którzy świętowali urodziny jednego z nich. – Wszystko wskazuje na to, że Bartłomiej G. zadał cios maczetą w serce 22-letniemu mężczyźnie, myśląc, że to poszukiwana przez niego osoba – powiedział zastępca prokuratora rejonowego w Dzierżoniowie Emil Wojtyra. Ranny 22-latek osunął się na ziemię. Koledzy zaczęli udzielać mu pomocy, na miejsce wezwano pogotowie ratunkowe. Niestety, życia Daniela nie udało się uratować.

Sprawca zbiegł z miejsca zdarzenia. Kilka godzin później został zatrzymany przez policję. 26-latek nie przyznaje się do winy. Decyzją sądu został tymczasowo aresztowany na trzy miesiące.

Informację o śmierci 22-latka, za pośrednictwem mediów społecznościowych, przekazał w niedzielę 7 sierpnia jego klub piłkarski, Bielawianka Bielawa.

Żegnając przyjaciela, nie płacz, ponieważ jego nieobecność ukaże ci to, co najbardziej w nim kochasz” K. Gibran

Z ogromnym smutkiem zawiadamiamy, że dziś w nocy odszedł Daniel Chmielewski. Jeszcze całkiem niedawno cieszyliśmy się z każdej jego bramki, którą zdobywał w naszych barwach. Dziś niespodziewanie przyszło nam pożegnać jednego z nas. Rodzinie Daniela składamy wyrazy najgłębszego współczucia” – napisano na profilu klubu.

22-latka we wzruszającym wpisie pożegnał jego brat. „Ze smutkiem i łzami w oczach muszę pożegnać osobę, z którą spędziłem całe moje życie. Nie zasłużyłeś na taki los bracie, zbyt szybko odszedłeś, nie zdążyłem Ci nawet powiedzieć jaką ważną osobą byłeś i jak bardzo Cię kocham, chociaż głęboko wierzę, że dobrze o tym wiedziałeś. Mam nadzieję, że kiedyś uda nam się jeszcze zagrać wspólnie mecz czy wyjść na siłownię, ale bardzo żałuję, że nie na tym świecie. Czuwaj nad nami z góry braciszku” – napisał mężczyzna na portalu społecznościowym.

Uroczystości pogrzebowe tragicznie zmarłego piłkarza odbędą się 11 sierpnia o godzinie 11.00 na cmentarzu komunalnym w Bielawie.

rzo

źródło: nwk24.pl/Bielawianka Bester/Facebook/Media

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *