Olivia Newton-John nie żyje. Artystka miała 73 lata

Fot.: Olivia Newton-John/Facebook

Olivia Newton-John nie żyje. O śmierci piosenkarki i aktorki poinformował za pośrednictwem mediów społecznościowych jej mąż. Artystka miała 73 lata.

Dama Olivia Newton-John zmarła dziś rano, w spokoju, na swoim ranczu w południowej Kalifornii, w otoczeniu rodziny i przyjaciół. Prosimy wszystkich o uszanowanie prywatności rodziny w tym bardzo trudnym czasie” – napisał na Instagramie John Easterling, mąż artystki.

Największą popularność Olivia Newton-John zdobyła dzięki głównej roli w musicalu Grease”, gdzie u boku Johna Travolty zaśpiewała m.in.: „Summer Nights” oraz „You’re The One That I Want”. 

W swojej muzycznej karierze artystka zdobyła cztery statuetki Grammy. W 1979 roku królowa Elżbieta II odznaczyła ją Orderem Imperium Brytyjskiego.

Wokalistka kilkukrotnie zmagała się z nawrotami raka piersi, po raz pierwszy chorobę zdiagnozowano u niej w 1992 roku. Przez wiele lat angażowała się w promowanie profilaktyki tej choroby, stworzyła także własną fundację. Jak podało TMZ, powołując się na źródło bliskie artystce, zmarła z powodu nawrotu raka piersi. Pojawiły się także u niej przerzuty do kości.

rzo, źródło: nwk24.pl/Instagram/Media

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *